Kurumsal Gelişim 24 ARALIK 2015 / 12:00

Onedio 3 milyon dolar yatırım aldı

Son 1 yıl içerisinde Türkiye’de popülerleşen sosyal habercilik platformu Onedio, Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası (EBRD) liderliğindeki turda 3 milyon dolar yatırım aldı.

Onedio’nun yatırımcısı Revo Capital’ın katıldığı turla birlikte, Onedio’nun orijinal video içerik üretmesi ve İngilizce başta olmak üzere yeni dillerde yayına başlaması hedefleniyor. Mart ayında Revo’dan 2,6 milyon lira yatırım alan Onedio’nun bu yıl aldığı toplam yatırım miktarı, 3 milyon dolarlık yeni turla beraber 4 milyon doları geçti. 2015 yılının en iyi fonlanan girişimlerinden biri olma ünvanına kavuşan Onedio, içerik üretimi ve tüketimi konusundaki başarısı hızla büyümesindeki en büyük faktör sayılabilir. Bağımsız ölçümleme şirketi Gemius’a göre Onedio aylık 23 milyon tekil ziyaretçiye ulaşarak, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen üçüncü Türkçe sitesi konumunda bulunuyor.

2014 yılında reklam çalışmalarına başlayan Onedio, şuan reklam çalışmalarını üç katına çıkardığını belirtiyor. 2015 yılında 300’den fazla markaya ait, 600’den fazla sponsorlu içerik yayınlayan Onedio’nun hızlı büyüme oranları, reklam gelirlerini  etkiliyor. Gelen yatırımla beraber Onedio Video Stüdyosu’nun kurulmasına hız vermeyi planlayan Onedio, dijital reklamların en hızlı büyüyen kategorisi video reklam gelirlerini de arttırmayı hedefliyor.

Onedio CEO’su Kaan Kayabalı yatırımla ilgili açıklamasından şunları söylüyor:

“Bu aldığımız yatırımla birlikte, teknolojimiz ve içeriğe yaklaşım şeklimizle Türkiye’de dijital medya sektörünün değişmesine önderlik etmeye devam edeceğiz. 2016 yılı bizim için çok hareketli olacak. Ekibimizi özellikle Video Stüdyosu tarafına yapacağımız yatırımla 2 katına çıkartmayı planlıyoruz, İngilizce içerik tarafında çok ciddi bir yatırım ile gireceğiz. Reklam tarafında önderlik ettğimiz Native Ad ve Content Marketing pazarının gelişmesi için çalışmaya ve eğitimler düzenlemeye devam edeceğiz. Zaten çok iyi olan teknolojik altyapımızı özellikle Big Data konusuna yaptığımız yatırımlar ile daha da güçlendireceğiz.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun