Kurumsal Gelişim 11 ARALIK 2014 / 12:35

Microsoft Bitcoin ile çıkışa geçmeyi amaçlıyor

Microsoft, dijital içerikleri için Bitcoin ile alışveriş dönemini başlatıyor. Şirketi bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Bing araştırma motorunda yer alan kur çeviriciye Bitcoin seçeneğini eklemişti.



Kullanıcılarından uygulama mağazalarındaki yetersizlik sebebiyle aldığı şikayetlerden bunalan Microsoft, bu konudaki hamlelerine bir yenisini ekledi. Windows ve Xbox oyun mağazaları, müzik dükkanları ve video içerikleri sağlayan mağazalarında Bitcoin ile alışveriş imkanı sunmaya başlayan şirket, bu sayede kullanıcılarına sunduğu ödeme seçeneklerini genişletti. Şu an için Office 365 gibi servislerinde Bitcoin uygulamasını başlatmayan şirketin, ilerleyen dönemde sistemin oturmasıyla birlikte bu alanda da Bitcoin ödeme seçeneğini kullanıcılarına sunabileceği belirtiliyor.

Apple ve Google’ın dijital mağazalarının gerisinde kalmakla suçlanan Microsoft, Bitcoin hamlesine ilk etapta sadece ABD’de gerçekleşecek alışverişlerde yer verecek. Sistemin oturmasıyla birlikte, Bitcoin uygulamasını daha fazla ülkeye açması beklenen şirket, uzun vadede rakipleri Apple ve Google’ı yakalamayı amaçlıyor.

Kullanıcılar ve uzmanlardan gelen yorumlar da oldukça olumlu yönde. Uzmanlar, Microsoft’un bu yenilikçi ödeme modeliyle birlite üzerindeki kara bulutları dağıtabileceğini belirtirlerken, tüketiciler de konuya oldukça olumlu bir şekilde yaklaşıyorlar.

Konuyla ilgili gelişmeleri sitemiz üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun