Kurumsal Gelişim 10 NİSAN 2015 / 13:13

iyzico yurtdışına açılmaya hazırlanıyor

Yenilikçi ödeme sistemleri platformu iyzico, üçüncü yılına kayıtlı üye iş yeri sayısını 7’ye katlayarak giriyor.2012 yılında kurulduğu günden bu yana 5,4 milyon lira yatırım alan, işlem hacmini yüzde 900 oranında artıran, her ay ortalama 200 yeni iş yerinin tercihi olan iyzico, yakın gelecekte yurt dışına açılmayı hedefliyor. iyziconnect, izyicollect çözümleri sunan ve kredi kartı saklama gibi hizmetleri ile Türkiye’de e-ticaret sektöründe önemli bir yerde olan iyzico, 2015 yılı sonunda 35 bin kayıtlı üye iş yeri sayısına ulaşmayı hedefliyor.

iyzico, üçüncü yılına girerken, kısa sürede elde ettiği başarıyı rakamlarla açıkladı. Her ay ortalama 200 iş yerinin hizmet almaya başladığı iyzico üzerinden yapılan işlem sayısı geçen yıla göre yüzde 700 arttığı belirtildi. 12 banka ile entegre olarak e-ticaret şirketleri için çözümler sağlayan iyzico’da aylık işlem hacmi de bir önceki yıla kıyasla yaklaşık yüzde 900 artış gösterdi.

iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu yaptığı açıklamada; İki yıl önce Türkiye’de dünya standartlarında bir ödeme şirketi olmak için yola çıktıklarını ve sadece iki kişiyle temelini attıkları iyzico’nun, 12.000’den fazla kayıtlı üye iş yeri sayısı ve 33 kişilik ekibiyle sektörde öncü konuma geldiklerini belirtti. Şirket hedeflerinin, sadece Türkiye’nin değil bölgenin öncü ödeme şirketlerinden biri haline gelmek olduğunu da sözlerine ekledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun