Kurumsal Gelişim 19 MART 2013 / 15:31

IBM Çözüm Ortakları Liderler Zirvesi’nde Türk şirketleri ödül aldı

Las Vegas’ta düzenlenen IBM Çözüm Ortakları Liderler Zirvesi’nde değişik kategorilerde en yenilikçi çözümleri geliştiren, müşteri deneyimlerini iyileştiren ve en iyi teknik becerileri kullanarak değer katan çözümler sunan çözüm ortakları belirlendi. 25-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte, Türkiye’den iki çözüm ortağı yer alırken, ComPro “Bulut Hizmetleri Çözüm Sağlayıcısı” kategorisinde ödül alırken Avnet ise “En iyi Distribütör” seçildi.

Sektörün duayenleri tarafından yüzlerce aday arasından seçilen şirketlere verilen IBM Beacon Ödülleri, IBM tabanlı çözümler sunarak müşterilerin iş dönüşümüne ve büyümesine destek olan, üstün başarı gösteren çözüm ortaklarına veriliyor. Bu ödülü kazanan şirketlerin, üst düzeyde yenilikçi çözümler geliştirmelerinin yanı sıra yeteneklerini ve uzmanlıklarını kullanarak benzersiz bir müşteri deneyimi sunmaları bekleniyor.

2012 yılında IBM Beacon platformuna Türkiye’den katılan ilk çözüm ortağı olduklarına işaret eden ComPro Genel Müdürü Abdurrahman Keklik kazandıkları ödül hakkında şöyle konuştu:
“İki yıl üst üste bu gururu yaşamak elbette tesadüf değildir. Ekip olarak yıllardır önceliğimizi müşteri memnuniyeti olarak belirledik ve tamamladığımız yüzlerce projede de bu ilkeyi amaç edindik. Geçtiğimiz yıl IBM ile bulut bilişim alanında önemli bir anlaşmaya imza atarak, IBM SmartCloud Enterprise hizmetlerini Türkiye pazarının ihtiyaçlarına göre özelleştirerek ve yerelleştirerek kendi markamız ile sunmaya başladık. CloudPro ürünü bu birliktelikten ortaya çıktı ve bulut bilişim alanında birçok firmaya uçtan uca çözümler sağladı. CloudPro ile kazandığımız bu ödül ile Türkiye’yi uluslararası bir platformda, IBM Beacon ödülleri gibi önemli bir ödülü alarak temsil etmekten büyük gurur duyuyoruz.”

Avnet, 150 ülke arasında “En iyi Distribütör” kategorisinde IBM Choice Ödülü’nü kazandı

IBM’in faaliyet gösterdiği ülkelerin yaklaşık 150’sini kapsayan büyüyen pazarlar biriminden 4 şirketin, farklı kategorilerde ödüllendirildiği IBM Choice Ödülleri’nde kazanlardan biri de Avnet oldu. “En iyi Distribütör” ödülünü alan Avnet bu ödülü müşteri ilişkilerinde değer katma, iş hedeflerine ve iş sonuçlarına ulaşma desteği verme gibi alanlardaki başarılı performansıyla kazandı.

Avnet Genel Müdürü Hakkı Eren ödülü değerlendirerek ekledi:

“Geçtiğimiz yıl bizim için ayrıca önemliydi çünkü birçok ilke de imza attık. Sektördeki klasik distribütör yapısına yeni bir bakış açısı getirerek, bünyemizdeki teknik danışmanlar aracılığıyla da katma değeri daha yüksek hizmetler sunmaya başladık. Örneğin Orta ve Doğu Avrupa Bölgesindeki ilk IBM PureFlex satışı Avnet Türkiye üzerinden satıldı. Türkiye’deki katma değerli çalışmalarımızla Avnet olarak yıldan yıla yüzde 200'ün üzerinde bir büyüme rakamına ulaşmayı başardık. Aslında 150 ülke içinde birçok kriterin sonucunda kazandığımız bu ödül süregelen başarımızın ve bu ilklerin bir yansımasıdır.”

Ödül aslında ComPro’nun başarısının sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada onaylandığının da bir göstergesidir” diye konuşan IBM Türk Çözüm Ortakları Yönetimi Müdürü Burak Alper şu şekilde devam etti:
“IBM Choice Ödülü çözüm ortaklarının IBM’in teknoloji yeteneklerinden ve değişik sektörlerdeki deneyimlerinden faydalanarak müşterilerine dönüşümsel ve büyümenin önünü açan sonuçlar sunmadaki olağanüstü performanslarını takdir eder. Bu yıl değişik coğrafyalardan sadece 17 şirkete verilen bu ödüle Avnet, Türkiye’nin de aralarında olduğu 150 ülkeyi kapsayan Büyüyen Pazarlar arasından seçilen 4 şirketten biri olma başarısıyla “En iyi Distribütör” ödülünü kazandı. Türkiye’deki bu iki temsilcimizi müşterilerimize katma değerli ve sıra dışı iş sonuçları sağlamak anlamındaki tutkulu çalışmalarından dolayı tebrik diyorum.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun