Kurumsal Gelişim 02 ŞUBAT 2016 / 16:00

Gmail'in aylık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunuyor

Dünyanın en çok tercih edilen elektronik posta servis sağlayıcılarından biri olan Gmail, aylık 1 milyar kullanıcıya erişti.

Kısa süre önce 2015 yılı son çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan Google, dünyanın en değerli şirketi olarak değerlendirilirken, Gmail’in aylık aktif kullanıcı sayısı da 1 milyar fazla olduğu belirtiliyor. Mayıs ayında 900 milyon aktif kullanıcısı olduğunu belirten şirket, tam 7 ay sonra kullanıcı sayısını 100 binden fazla arttığı anlamına geliyor.

Sadece bir elektronik e-posta hizmeti vermeyen Gmail, Google, Android, Chrome, Google Maps, Youtube, Google Play hizmetlerini kullanıcılarına sağlıyor. Google CEO’su Sundar Pichai  çeyrek dönemine mali raporu açıklarken, Gmail’in aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştığı bilgisini  paylaşırken, Gmail hesaplarına en çok mobil cihazlardan mı, bilgisayardan mı ulaşıldığının bilgisini paylaşmıyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun