Kurumsal Gelişim 05 ŞUBAT 2016 / 11:40

Garajyeri.com 800 bin dolar yatırım aldı

Son yılların popüler paylaşım ekonomisi girişim modelini benimseyen Garajyeri.com, kurulduktan 7 ay sonra tekrar bir yatırım aldığını duyurdu.

Airbnb modelini benimseyen Garajyeri.com, kişilere araçlarını kullanmadıkları dönemlerde kiralama imkanı sağlayarak, paylaşım ekonomisini kavramını Türkiye’ye getiriyor. 2015 yılında Doğa Girişim’den aldığı yatırımla hayata geçen Garajyeri.com, 7 ay sonra 800 bin dolarlık yeni bir yatırım daha aldığını duyurdu. 

Aldığı yatırımla, Türkiye’de bilinirliklerini arttırmayı hedefleyen ekip, Türkiye’de tercih edilen bir marka olmayı hedefliyor.  Kasım ayında Garajyeri.com Operasyon Müdürü Nil Gizem Alpar ve Satış Müdürü Alptuğ Bektaş ile gerçekleştirdiğimiz röportajda, girişimlerinin hizmetlerinden ve girişim planlarından bahsetmiştik. Garaj yeri.com ile araç kiralama şirketlerinin yapılarına kıyasla, çok daha hesaplı ve güvenli bir model geliştirerek, aracını kiralamak isteyenler ile araç kiralamak isteyenler arasında köprü görevi görüyor. Gelecek planlarının ilk olarak, reklam ve pazarlamaya ağırlık vererek büyüme ivmesini arttırmak olduğunu belirten ekip, ilk olarak büyük şehirleri baz alarak büyümek, ardından Orta Doğu ve Doğu Avrupa bölgelerine yayılmak istediklerini belirtiyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun