Kurumsal Gelişim 29 OCAK 2016 / 14:58

Galatasaray ufkunu Perform ile genişletecek

Galatasaray Spor Kulübü, dünyanın en büyük dijital spor medya ve içerik sağlayıcısı Perform ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Galatasaray ve Perform’un ortak vizyonunu yansıtan 3,5 yıllık anlaşma, alanında ilk olma özelliğini taşıyor. Opta verilerinin hem takım hem de taraftar bazında kullanımını da içeren anlaşma, Galatasaray’ı tıpkı Bayern Münih gibi, tüm dünyanın takip ettiği futbol sitesi Goal’ün içerik ortağı yapıyor.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih İşbecer, anlaşmayı şöyle değerlendiriyor:

"Öncelikle scouting ekibimizin sonsuz bir bilgi havuzuna erişimini sağlayacak. Ayrıca en sağlıklı maç ve teknik analiz raporlarını en hızlı şekilde almalarına, detaylı araştırma yapabilmelerine imkân verecek. Taraftarımız bu anlaşmayla beraber kulübümüzün resmi Twitter, Facebook ve benzeri sosyal medya hesaplarından, Galatasaray Dergisi’nden daha kapsamlı bir içerik alacak. GSTV’nin yayınları çeşitlenecek, belli başlı Avrupa liglerinin maç özetleri, farklı sporlara ait haber ve görüntüler ekrana taşınacak. Günümüz yayıncılık anlayışında en çok kullanılan slogan ‘İçerik her şeydir’ cümlesidir. Biz Perform ile imzalayacağımız anlaşmayla bunu bir slogan olmaktan çıkarıp Galatasaray adına gerçeğe dönüştürüyoruz."

Anlaşmanın içeriğine ilişkin bilgi veren Perform Türkiye ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Emre Uğurlu, “Galatasaray ve taraftarları, Perform çatısı altında faaliyet gösteren, spor istatistiği alanının önde gelen markalarından Opta’nın tüm ürünlerinden yararlanabilecek. Opta’nın bugün SkySports, BBC Sport, ESPN ve Eurosport gibi yayın kuruluşlarının yanı sıra Barcelona, Real Madrid, Arsenal, Chelsea ve Manchester City gibi kulüplerle işbirliği bulunuyor.

Dünyanın en önemli futbol liglerinde oynanan karşılaşmaları canlı olarak analiz eden Opta, buradan elde ettiği ve günümüz futbolunda büyük önem taşıyan ayrıntılı verilerini Galatasaray’ın kullanımına sunacak. Galatasaray, hem kendi oyuncularının hem de dünyanın önde gelen liglerinde forma giyen oyuncuların performanslarını, daha maçlar oynanırken, canlı olarak takip edebilecek. Kulüp, Opta’nın takım ve oyuncu verilerini kullanarak kendisinin ve rakiplerinin analizini yapabileceği gibi, transfer ve scouting gibi çalışmalarda da bu verilerden yararlanabilecek” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun