Kurumsal Gelişim 28 EYLÜL 2015 / 12:47

EMC bölgesel liderliğini güçlendiriyor

EMC, büyüyen pazarlarda şirketin kurumsal stratejisine öncülük etmek ve güçlendirmek üzere Suudi Arabistan, Türkiye, Mısır ve Libya bölgesine Başkan Yardımcısı olarak Mohamed Talaat'ın atandığını duyurdu.Duyuruyla birlikte bölgedeki kamu ve özel sektör ihtiyaçlarını karşılamak için EMC'nin yenilikçi yol haritasını devam ettirmek ve öncülük etmek üzere deneyimli ve nitelikli ekip oluşturma çalışmalarına hız verildi.

Talaat getirildiği görevden önce Suudi Arabistan, Türkiye, Mısır ve Libya bölgelerinde Bölge Müdürü sıfatıyla EMC'nin kurumsal operasyonlarından sorumluydu ve şirketin pazarda güçlü bir lider haline gelmesi için son derece önemli olan stratejik müşteri, kanal ve endüstri ilişkilerinin kurulmasında büyük rol oynadı.

Talaat'ın liderliğinde şirket ayrıca Great Place to Work (GPTW) Enstitüsü tarafından verilen Suudi Arabistan'da Çalışılacak Bir Numaralı Şirket ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı. Türkiye'de de Great Place to Work (GPTW) Enstitüsü EMC'ye 2014'te En İyi BT İşvereni ödülünü verdi ve Türkiye'deki En İyi Üç İşverenden Biri olarak gösterdi. Talaat ayrıca bölgede iki basamaklı büyüme rakamlarına ulaşılması konusunda temeli oluşturan güçlü, nitelikli ve profesyonel bir ekip oluşturmak ve liderlik etmek konusundaki çalışmalarıyla takdir topladı.

EMC'nin Riyad ofisinden çalışacak olan Talaat, Türkiye, Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu (TEEAM bölgesi) Kıdemli Başkan Yardımcısı Mohammed Amin'e doğrudan bağlı olacak.

EMC Corporation Türkiye Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu (TEEAM) Kıdemli Başkan Yardımcısı Mohammed Amin, atamayla ilgili şunları söyledi: "Geçtiğimiz yıllarda Mohamed EMC'nin en hızlı büyüyen bölgelerinden birinde önde gelen bir konuma gelmemizi sağlamak için inanılmaz bir çaba gösterdi. EMC, bireysel olarak paydaşların ve farklı pazarların ihtiyaçları konusunda derin bir anlayışa sahip olmaya devam eden ve canlı BT topluluğu içinde her paydaşı desteklemeye ve kendi hedeflerini gerçekleştirmelerine yardım etmeye son derece bağlı olan Talaat gibi liderlerden oluşan kendini adamış ve yetenekli ekiplere sahip olduğu için son derece şanslı. Talaat'ın bu topluluğun tamamı için yepyeni kazançlara ve başarılara imza atarak bizi daha da ileriye taşıyacağına güvenim tam."

Suudi Arabistan, Mısır, Libya ve Türkiye Başkan Yardımcısı Mohamed Talaat ise şunları ifade etti: "Bu geniş ve dinamik bölgede EMC'nin hızla büyüyen kurumsal operasyonlarının sorumluluğunu üstlendiğim için son derece gurur duyuyorum. EMC'de geçirdiğim son birkaç yıl bana sektörün en iyileriyle çalışma fırsatı sağladı ve bugün bizi çevreleyen yeniliklerin sağladığı en iyi değerleri müşterilerimize sunabilmeme olanak tanıdı. Bu amacı her zaman kalbimde taşıyacağım. Önümüzdeki aylarda bu heyecan dolu büyüme yolunda ilerlemeyi dört gözle bekliyorum."

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun