Kurumsal Gelişim 29 OCAK 2016 / 11:48

Dünyanın en zengin altıncı kişisi artık Mark Zuckerberg

Daha önce dünyanın en zengin dokuzuncu kişisi unvanına kavuşan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook hisselerinin piyasa değerinin artmasıyla birlikte dünyanın en zengin altıncı kişisi unvanına yükseldi.

Perşembe 2015 yılı son çeyrek rakamlarını açıklayan, dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu olan Facebook, aktif kullanıcı sayısını yüzde 14 arttırarak, 1.59 milyar kullanıcı sayısına ulaştı.  Geçen yılki reklam gelirlerinin yüzde 78’inin mobilden gelen  şirket, şuan bu rakamın yüzde 80 olduğunu belirtti.

Facebook bugün piyasaya değerinde yüzde 12 yükselişle güne başladı. 2015 yılı son çeyrek rakamlarından oldukça memnun olduğunu belirten Facebook CEO’su ve kurucusu Mark Zuckerberg, yeni bir rekoru geride bırakarak, bugün itibariyle toplam servetini 47 milyar dolar çıkartarak, dünyanın en zengin altıncı kişisi unvanına kavuştu. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun