Kurumsal Gelişim 09 HAZİRAN 2015 / 09:19

Dominos SAP uygulamalarını başarıyla entegre etti

ACRON Bilişim Danışmanlığı öncülüğünde hayata geçen Domino’s Pizza SAP ERP Projesi, lojistikten insan kaynakları yönetimine kadar birçok kurumsal SAP uygulamasını başarıyla entegre etti.SAP iş ortaklarından ACRON, Domino’s Pizza SAP ERP projesi kapsamında kurumun iş süreçleri özelinde hayati önem taşıyan birçok yönetim uygulamasını hayata geçirdi. Proje çerçevesinde “FI, CO-CCA, MM, PP, SD ve BW” modüllerinin implementasyonu gerçekleştirilirken, canlı kullanımda olan HR modülü ile SAP - ERP arasında entegrasyon da yine bu süreç içinde sağlandı.

ACRON Bilişim, tarafından gerçekleşen projeyle, Domino’s BT yönetimine, SAP sistemi üzerinden son derece güçlü bir finansal raporlama kabiliyeti kazandırıldı. Domino’s şube kar-zarar raporlarının SAP üzerinde takibi için gerekli altyapı kurularak, banka entegrasyonları ile muhasebe işlemlerinde verimlilik ve güvenilirliğin artırılması sağlandı. Satın alma onay süreçleri ve merkezi fiyatlandırma akışları kurularak, lojistik operasyonlar daha etkin ve yalın hale getirildi. Bu şekilde, ürünlerin izlenebilirliği de sağlandı ve ürünler SAP üzerinden takip edilebilir duruma geldi. Fatura talep, masraf girişi, e-fatura talebi, yatırım, satın alma gibi fonksiyonlar da SAP ile entegre hale getirilerek, bu süreçlerde de önemli oranda iyileştirme sağlandı.

Domino’s Pizza IT Direktörü Gökhan Yoluaçık, projeyi şöyle değerlendirdi; “Şirketimizin hızlı büyümesi iş süreçlerinin bilgi teknolojileriyle iyileştirilmesini gerektiriyordu. Finans, lojistik, insan kaynakları ve pazarlama süreçlerimizde toplu bir iyileştirme ihtiyacı duyduk. Bu hedefimizi gerçekleştirdik. SAP ve ACRON, birçok karmaşık sistemi ortadan kaldırdı ve tekilleştirdi.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun