Kurumsal Gelişim 28 KASIM 2014 / 10:28

CredoWork ATM sahteciliğinin önüne geçiyor

Cardtek Group şirketlerinden CredoWork, finans sektörüne özel geliştirdiği Manage ATM ürünüyle, ATM ve Kiosk’ların uzaktan yönetilmesini sağlıyor. TESID KOBİ dalında yılın en yenilikçi ürünü ödülünü de kazanan Manage ATM, kullanıcı dostu yapısı ve finans kuruluşlarına zaman, maliyet tasarrufu ve ekstra güvenlik sağlamasıyla öne çıkıyor.

Finans sektörüne özel olarak geliştirilen Manage ATM, finans kuruluşlarının ATM ve Kiosk’larını uzaktan yönetebilmesini sağlıyor. Şu an 3 bine yakın ATM’de bulunan Manage ATM, ATM’lerin kapısının açılması, içeri giriş yapılması, iç-dış aydınlatmanın uygun şekilde sağlanması ve topraklama, gerilim oranlarının ölçümü gibi fiziki güvenlik koşullarını kontrolünü cihazların yanındaymışcasına hızlı bir şekilde sağlıyor. Böylelikle bankalar, zaman ve maliyet tasarrufunun yanı sıra, ekstra güvenlik de sağlıyor.CredoWork tarafından geliştirilen Manage ATM, fiziki güvenliğin yanı sıra, ek donanım olarak kullanılan ATM “anti-skimming” donanımı ile ATM’ler aracılığıyla yapılan sahtecilik işlemlerini de engelliyor. Ek güvenlik modülü, yaydığı manyetik alanla kart kopyalanmasını engellemenin yanı sıra, gerekli okuyucu modülünü de bloke edebiliyor.

Türkiye’de yaklaşık 45 bin ATM bulunduğunu belirten CredoWork Genel Müdürü Gökhan Koldaş, bu ATM’lerin 15 bin kadarının bir şubeye bağlı olmadığını söyledi. Koldaş sözlerine şu şekilde devam etti:

“Manage ATM ürününü kullanan 3 bine yakın ATM bulunuyor. Uzaktan yönetilen 15 bin ATM olduğu düşünüldüğünde pazarın bu konuda oldukça açık olduğu görülüyor. Tüm ATM’lerin ekstra güvenlik ve zaman tasarrufu sağlayan bu sisteme geçmesi, sahtecilik işlemlerini de göz önünde bulundurursak, ülke ekonomisine büyük bir kazanç sağlayacak” dedi. Manage ANY adıyla şube otomasyonu çalışmaları da olduğunu belirten Koldaş, “Toplumsal olaylarda, şubenin ve/veya şube önü ATM’lerin zarar görmemesi adına kepenklerin kendi kendine veya uzaktan kapanması buna güzel bir örnek olacaktır.”

Bankaların ihtiyaçlarına özel olarak yapılandırılabilen Manage ATM / Manage ANY, banka operasyon ekipleri tarafından da kolayca yönetilebiliyor. Manage ATM’in kolay yönetilebilir olması insan kaynağının efektif kullanımı açısından da büyük önem sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun