Kurumsal Gelişim 07 ARALIK 2015 / 10:29

Blippar 1. yaşını Türkiye’de kutladı

Blippar, Türkiye ofisinin 1. yaşını Blippar Türkiye CEO’su Zehra Öney ev sahipliğinde, Blippar Kurucu Ortak ve CEO’su Ambarish Mitra’nın katılımıyla kutladı.

Artırılmış Gerçeklik mobil platformu Blippar’ın Türkiye ofisinin 1. yaşını kutladığı ve Danna Leese’in canlı performans gösterdiği partide, Mustafa Ceceli de konuklar arasındaydı.  Mustafa Ceceli’nin 7 Aralık’ta piyasada olacak albümünün Türkiye’nin ilk Blipp’lenebilir albüm özelliğini taşıyacak olduğu belirtildi. Şu anda Blippar ile proje bazlı çalışan birçok marka dışında, PepsiCo, Vivident, Cosmopolitan dergisi, Calve gibi önemli markalar ürünlerini bütün bir yıl boyunca Blippar platformunda interaktif hale getirenlerden sadece bazıları.
 
2016 yılında artırılmış gerçeklik ve görsel keşif ile adını daha sık duyacağımız Blippar, fiziksel dünyamızın tamamına sınırsız içerikle anında ulaşabileceğimiz bir mecra olarak dijital dünyada fark yaratmaya devam edecek. Artırılmış gerçeklik şu an gerçeği deneyimlememizi tamamıyla değiştirecek, ikinci çağına geçerek, görsel keşif ile fiziksel dünyamızın tamamına sınırız içerikle anında ulaşabileceğimiz bir mecra haline gelecek. Artırılmış Gerçeklik 2.0 ile “nesnelerin interneti” dönemine ek olarak “nesnelerin üzerindeki internet” dönemine geçiyor olacağız.