Kurumsal Gelişim 18 ARALIK 2015 / 10:18

Apple yönetim kadrosunu yeniliyor

Apple yönetim kadrosunda yeniliğe gitti. Şirket, Tim Cook’un ardından boşalan COO görevine Jeff Williams’ı getirirken,Phil Schiller’ı da yeni yetkilerle donattı.

Apple yönetim kadrosunda bir takım değişimlere gitti. Apple'ın tüm organizasyonlarını yöneten COO pozisyonuna 1998 yılından bu yana Apple'da çalışan Jeff Williams'ı getiren şirket, Küresel Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller'ın yetkilerini de genişleterek App Store'un tüm platformlardaki yönetimini de Schiller'a verdi.

Jeff Williams'ın COO pozisyonuna gelmesi bir bakıma Apple'ın gelecek planlarını da ortaya koyuyor. Steve Jobs'un ölümünün ardından şirketin başına geçen Tim Cook'un, daha önce Apple'da COO görevini üsteleniyor olması, Jeff Williams'ın da gelecekte bu görevi üstlenebileceğini gösteriyor. Williams'ın 1998 yılından bu yana şirketin içinde olması da bu durumu pekiştiren unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. 

Jeff Williams ve Phil Schiller hamlelerin yanı sıra yönetim kadrosunu iki isimle genişleten Apple, 2016 yılını hazır bir şekilde bekliyor. Bu doğrultuda Johny Srouji, Donanım Teknolojilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine getirilirken, Tor Myhren de 2016 başından itibaren Pazarlama İletişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun