Kurumsal Gelişim 13 KASIM 2015 / 12:55

3’üncü Geleceğin Patronları Yarışması’nın birincisi belli oldu

3’üncü Geleceğin Patronları Yarışması'nı kendi 3D yazıcısnıı geliştiren Zaxe 3D Baskı Teknolojileri aldı.

Finansbank’ın sağlıklı bir girişimcilik eko sisteminin kurulmasını desteklemek amacıyla düzenlediği 3’üncü Geleceğin Patronları Yarışması’nda, 850 proje arasından sıyrılan 10 fikrin kıyasıya mücadele ettiği yarışmada, birinciliği geliştirdikleri 3D ZaxeDiscover cihazı ile Zaxe 3D Baskı Teknolojileri ekibi kazandı. Ekip, 50 bin TL’lik ödülünü Finansbank Kristal Kule’de düzenlenen törenle Genel Müdür Temel Güzeloğlu’ndan aldı.

Bu sene EuropeanFundForSoutheast Europe (EFSE) katkısı ve Koç Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmada sunumlar, jürinin yanı sıra çok sayıda melek yatırımcı ve ‘melek yatırımcı adayı’ Finansbank müşterisi tarafından da ilgiyle takip edildi.

3D yazıcıda dünyaya rakip olamaya aday
Yarışmada birinci olan “Zaxe 3D Baskı Teknolojileri” projesi, 3D yazıcı alanında dünyaya rakip olmaya aday. Baki Gezgen, Can Geliş ve Serhat Özperçin tarafından geliştirilen ZaxeDiscover, dünya standartlarının üzerinde gelişmiş bir akıllı 3D yazıcı. Cihaz, endüstriyel seviyede kaliteli ve sorunsuz baskı alabildiğiniz, internete bağlı olarak çalışan ve çok basit kullanıcı arayüzü olan bir masaüstü 3 boyutlu yazıcı. Genel olarak eğitim kurumları, mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, ar&ge merkezleri, maker merkezleri ve ev kullanımı amaçlı tasarlandı. Yazılımı ve donanım tasarımı Zaxe mühendisleri tarafından geliştirildi. Cihazın Türkçe ve İngilizce kullanım arayüzü mevcut.