Kurumsal Gelişim 13 KASIM 2015 / 12:55

3’üncü Geleceğin Patronları Yarışması’nın birincisi belli oldu

3’üncü Geleceğin Patronları Yarışması'nı kendi 3D yazıcısnıı geliştiren Zaxe 3D Baskı Teknolojileri aldı.

Finansbank’ın sağlıklı bir girişimcilik eko sisteminin kurulmasını desteklemek amacıyla düzenlediği 3’üncü Geleceğin Patronları Yarışması’nda, 850 proje arasından sıyrılan 10 fikrin kıyasıya mücadele ettiği yarışmada, birinciliği geliştirdikleri 3D ZaxeDiscover cihazı ile Zaxe 3D Baskı Teknolojileri ekibi kazandı. Ekip, 50 bin TL’lik ödülünü Finansbank Kristal Kule’de düzenlenen törenle Genel Müdür Temel Güzeloğlu’ndan aldı.

Bu sene EuropeanFundForSoutheast Europe (EFSE) katkısı ve Koç Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmada sunumlar, jürinin yanı sıra çok sayıda melek yatırımcı ve ‘melek yatırımcı adayı’ Finansbank müşterisi tarafından da ilgiyle takip edildi.

3D yazıcıda dünyaya rakip olamaya aday
Yarışmada birinci olan “Zaxe 3D Baskı Teknolojileri” projesi, 3D yazıcı alanında dünyaya rakip olmaya aday. Baki Gezgen, Can Geliş ve Serhat Özperçin tarafından geliştirilen ZaxeDiscover, dünya standartlarının üzerinde gelişmiş bir akıllı 3D yazıcı. Cihaz, endüstriyel seviyede kaliteli ve sorunsuz baskı alabildiğiniz, internete bağlı olarak çalışan ve çok basit kullanıcı arayüzü olan bir masaüstü 3 boyutlu yazıcı. Genel olarak eğitim kurumları, mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, ar&ge merkezleri, maker merkezleri ve ev kullanımı amaçlı tasarlandı. Yazılımı ve donanım tasarımı Zaxe mühendisleri tarafından geliştirildi. Cihazın Türkçe ve İngilizce kullanım arayüzü mevcut.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun