Kültür/Sanat 01 EKİM 2015 / 13:21

Yönetmen Ridley Scott VR film üzerinde çalışıyor

77 yaşındaki yönetmen Oscar adayı Ridley Scott, yaşına rağmen projelerinde yavaşlama göstermiyor.Yönetmenin “Marslı” filmi bu hafta gösterime giriyor. Prometheus filminin yönetmenliğini yapan Scot, filmin devamı için 3 seri daha çekmeyi planlıyor. Şimdi ise “Blade Runner” filminin devamını sahneye koymaya hazırlanıyor.

Birde bu proje yoğunluğuna, VR bir proje ekliyor. Ridley Scot’un Yahoo ile yaptığı bir röportajda, şuan gizemli bir sanal gerçeklik projesi üzerinde çalıştığını belirtiyor. Scott sanal gerçeklik hakkında şunları sözlerine ekliyor: “Ona gitmek zorundasın. Gitmezsen aptallık olur.” VR projesi hakkında detay vermeyen yönetmen, film hakkında herhangi bir sinema duyurusu olmayacağını da sözlerine ekleyip şöyle devam ediyor: “Bu benim için harika bir iç deneyimdi. Oda da bir yerde oturup, bütün evreni tek başına düşünüyorsun.”

Fox, yönetmenliğini Robert Stromber’in yaptığı Marslı filminin çoktan 15 dakikalık VR deneyimi üretiyordu. Ama Ridley Scott’un yetenekleri göz önüne alındığında onun VR projeleri kulağa daha heyecanlı geliyor.