Kültür/Sanat 13 EKİM 2015 / 10:10

Yeni jenerasyon DJler için "Teenage Engineering"

2008 yılından bu yana birçok tasarım ve elektronik markasıyla birlikte çalışan İsveçli Teenage Engineering, taşınabilir müzik istasyonu ve birleştirici, örnekleyici, dizici, çok kanallı kaydedici, elektronik bateri, mixer, kontrol edici gibi özellikleri olan OP-1’ı yaratarak dünyanın en başarılı teknolojik ürünlerinden birinin altına imzasını attı.2010 yılında Swedish House Mafia’nın “One” video klibinin odak noktası olan bu cihaz, sayısız müzisyen ve DJ’in de hayranlık duyduğu bir icat. Yeni OD-11 ise 1974'de Stig Carlsson tarafından icat edilen Ortho Directional'ın yeni teknolojiyle donatılmış versiyonu. Dahili bilgisayarı, 100 watt amplifikatörü ve en yeni wifi teknolojisinin tek bir amacı var: tüm müziklerinizi tüm cihazlarınızdan yüksek kalitede dinleyebilirsiniz.

OP-1 Portable SynthesizerOP-1 hepsi bir arada taşınabilir sentezleyici, örnekleyici ve kontrolörüdür. FM radio ve hareket kontrollü efektler icin tanımlanabilir. G-Force sensörü gibi ek özelliklere sahiptir. OP-1’in entegre müzik çalar özelliğiyle, 4 tracks’te yaptığınız her şeyi dublaj ve tersten kayıt özelliğiyle kaydedebilirsiniz.

Usb yoluyla bir Mac/PC’ye bağlandığında OP-1 mass storage cihaz ozelliği taşır. Kendi bilgisayarınız ve OP-1 arasındaki ses dosyalarını aktarmaya hazırdır.

Müzik çalar da örneklendirilmiş dalga formları olarak sizin müdaheleniz için ayarlanmıştır. Bunun dışında bir software veya driver’a gerek duymaz. Sadece takın ve çalıştırın.

OLED ekranı üzerindeki renk grafiklerinin sağladığı özel renk kodlu OP-1 arayüzü doğrudan dört renk ROTARY kodlaması ve klavye üzerindeki lejand için ayarlanmıştır. Kolay okunabilir ve teknik olmayan yollarla sesler kontrol edilebilir ve şekillendirilebilir.

En yüksek seste bile devamlı müzik yaparak cihazı 16 saat boyunca pili tükenmeden kullanabilirsiniz

OD-11 HoparlörOrtho engine adlı dahili bilgisayar geçiş filtresini ve tüm wireless iletişimini yönetir

Ana hoparlör

Optimize bass

Frekans aralığı;

28 – 20.000 Hz

Boyutlar;

262 x 272 x 262 mm

10.3 x 10.7 x 10.3 inch

Ağırlık;

7.5 kg

16.53 pounds

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun