Kültür/Sanat 07 MART 2014 / 09:58

Nexum'dan kadınlar günü jesti

Nexum, internetin ve sosyal medyanın gücünü kullanarak sosyal değerlere sahip çıkma amacıyla hazırladığı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Hazırladığı özel bir video ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Sahip olunan güzelliklerin, özgürlüğün, zerafetin ve gücün kaynağı kadınlara ithaf edilen video çalışma kapsamında Nazım Hikmet’in ‘Kadınlarımız' şiirini Nexum’da çalışan erkekler seslendirdi.

Nexum yönetici ortağı Filiz Behrendt, yaşadığımız yüzyılda gelişmişlik göstergeleri ne kadar artarsa artsın kadına ve insana saygı konusunda hala atılması gereken önemli adımların olduğunu vurguladı. Behrendt, hem Türkiye’de hem de yurtdışında projeler geliştiren bir şirket olarak evrensel değerlere sahip çıkmayı en önemli değerleri arasında gördüklerini söyleyerek internetin ve sosyal medyanın gücünü sosyal yaraların kapanması için kullanma fikrinden hareketle 2013 yılında #8martsonsuztweet uygulamasını yaptıklarını, bu yıl Türkçe’nin en büyük ustalarından Nazım Hikmet’in Kadınlarımız şiirini seslendirme projesini gerçekleştirmeye karar verdiklerini belirtti.

Videoya http://www.nexumcreative.com/nexumsocial/kadinlarimiz/linkinden ulaşabilirsiniz.

Proje künyesi:
Yönetmen Abdurrahman Erduran
Prodüksiyon Asistanı Serkan Küçükuğur
Ses Operatörü Özgün Çökük
Montaj Buğra Doğanöz; Çınar Foto
Proje Nexum

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun