Kültür/Sanat 09 EKİM 2015 / 13:36

Her gözyaşının benzersiz olduğunu gösteren proje

Gözyaşları genellikle bir zayıflık olarak görülür ve bu yüzden günlük hayatımızda yapmadığımız bir eylemdir ağlamak. Bazen ise çok güzeldir; mutluluk ve sevgi içerir.

Hollandalı sanatçı, “Of Tears Imaginarium” projesiyle göz yaşını farklı durumlarda mikroskobik ortamda fotoğrafladı. Ortaya büyüleyici şeyler çıktı.

1. Ruhsal Gözyaşı : Duygusal bir tepki sonrası gözyaşı fotoğrafı

2. Refleks gözyaşı : Göz kapağına yüksek dozda mentol yağı sürdükten sonra gözyaşı fotoğrafı3. Refleks gözyaşı : Acı soğan kestikten sonra gözyaşı fotoğrafları

4. Bazal gözyaşı : Fan karşısında birkaç dakika kaldıktan sonra gözyaşı fotoğrafı5. Refleks gözyaşı : Küçük kırmızı acı biber yedikten sonra gözyaşı fotoğrafı6. Ruhsal Gözyaşı : Zorlayarak ağlama sonrası gözyaşı fotoğrafı

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun