Kültür/Sanat 12 AĞUSTOS 2014 / 10:43

Genç Modern’e merhaba

Genç Modern, 21-40 yaş arasında, modern ve çağdaş sanata ilgi duyan tüm gençleri İstanbul Modern’in bünyesinde buluşturmayı hedefliyor.Genç Modern programı kapsamında düzenlenen etkinlikler Genç Modern üyeleri, sanatçıları, küratörler, koleksiyonerleri ve sanat destekçilerini buluşturuyor. Genç Modern’in etkinlikleri olarak sanatçılarla Perşembe buluşmaları, galeri gezileri, sanatçılar ile söyleşiler, özel koleksiyon ziyaretleri, rehber eşliğinde sergi turları, atölye ziyaretleri, film ön gösterimleri, fuarlar, bienaller vb. sanat organizasyonları yer alıyor.Bu aktivitelere ek olarak iş birlikleri ve Genç Modern Yıl Sonu Partisi de etkinliklerin kapsamında olmakta.

Genç Modern üyeleri aynı zamanda, üyelik aidatlarından elde edilen gelir ile müzenin koleksiyonuna genç sanatçıların yapıtlarının katılması için kaynak oluşturuyor.  2013 sonunda Genç Modern üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkan Genç Modern Fonu ile Fikret Atay’ın Tinica adlı videosu ve Vahap Avşar’ın Kara Albüm serisinden iki çalışması, İstanbul Modern koleksiyonunda yerini aldı.

Genç Modern’e başvurmak için : https://secure.istanbulmodern.org/tr/internetten-basvuru
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun