Kültür/Sanat 31 EKİM 2013 / 16:39

Başka sinemalar' da her gün festival var

Bağımsız filmleri sinemada artık her zaman izleyebilmek mümkün. Başka Sinema salonları Beyoğlu Beyoğlu, Kadıköy Rexx, Altunizade Capitol Spectrum ve Ankara Büyülü Fener Kızılay sinemaları 1 Kasım’dan itibaren filmseverlerle buluşuyor.

 

Film festivallerinin dışında da bağımsız filmler izlemek için  yeni bir yol var. M3 Film’in Kariyo&Ababay Vakfı işbirliğiyle hayata geçireceği ‘Başka Sinema’ dört salonda sürekli festival sineması yapmayı hedefliyor.  ‘Başka Sinema’ programı 1 Kasım’da başlıyor. Sinema sektöründe çalışan Kariyo&Ababay Vakfı ve Radikal'in desteğiyle düzenlenen projenin direktörlüğünü İmre Tezel yapıyor. İzleyicinin uzun süre vizyonda kalacak filmleri bir ay öncesinden nerede hangi seansta oynayacağını bileceği, özel gösterimler, galaların olduğu bir proje uygulanıyor.

Başka sinemalar, başka filmler

Beyoğlu Beyoğlu, Altınuzade Capitol, Kadıköy Rexx, Ankara Büyülü Fener sinemalarında başka filmler 1 Kasım' dan itibaren izlenebilecek. Başka sinema sosyal medya kanallarından da takip edilebiliyor.

Sen Aydınlatırsın Geceyi (Onur Ünlü), Frances Ha (Noah Baumbach) , Mavi En Sıcak Renktir (Abdellatif Kechiche), Hayat Boyu (Aslı Özge), Bir Vampir Hikâyesi (Neil Jordan) Kasım ayında izlenecek filmler içinde yer alıyor. İlerleyen zamanlarda Başka sinema' larda Yozgat Blues, Jeune et Jolie, Le Passe, İnside Llewyn Davis, Only Lovers Left Alive, Le Capital, Mavi Dalga  filmleri de  izlenebilecek.

 

 

 
ETİKETLER : başka sinema radikal
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun