Kültür/Sanat 14 NİSAN 2015 / 09:33

'Things Projesi' sosyal teknolojiyle ilgilenenleri buluşturdu

 

Gençlerin Toplum Gönüllüsü olarak sosyal sorumluluk çalışmalarına katılmasını sağlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı, Techsoup Europe işbirliğiyle, İstanbul’da değişim topluluğunun ilk adımlarını atan ve sosyal değişimi destekleyen teknolojik proje fikirleri üzerinde çalışan “Things Projesi” kapsamında, 11 Nisan’da bir günlük bir kamp düzenledi.

Things topluluğunu ve sosyal teknoloji konusuyla ilgilenenleri bir araya getiren Things Kamp 2015’te, dünyadan önemli isimler konuşmacı olarak katıldı. Kampta sosyal teknoloji konulu atölyeler kuruldu.

Temmuz 2014’te hayata geçirilen The Things Projesi, sosyal teknolojinin sosyal değişim için sunduğu araçlarla ilgilenen STK’lar, aktivistler, hackerler ve farklı disiplinlerden kişiler arasında ilişki geliştirme ve bu ilişkileri destekleme amacıyla yola çıkmış bir topluluk hareketi. 2014 Ekim-Ocak ayları arasında teknoloji aracılığıyla sosyal bir fark yaratmak ve içinde yaşadığı toplumun sorunlarını teknolojiyle çözmek isteyenler için bir destek ve hibe programı yürütüldü.

Things projesi C.S Mott Foundation, Black Sea Trust, Istanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi, UniCredi ve Koç Vakfı tarafında destekleniyor.

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun