10 ŞUBAT 2010 / 22:03

Kriz sonrası işletmeler yeniden nasıl yapılanmalı?

Microsoft, düzenlediği seminerlerle şirketlere krizden sonra yeniden yapılanmanın yollarını anlatacak.

Microsoft, düzenlediği seminerlerle şirketlere krizden sonra yeniden yapılanmanın yollarını anlatacak.


Yaşadığımız büyük ekonomik krizin ardından uzun süredir alışageldiğimiz bazı ekonomik parametrelerin yanı sıra, müşterilerin öncelikleri de değişiyor. Rakipler yeni iş modelleriyle pazara çıkarken, müşterilerin fiyat duyarlılığı artıyor ve beklentileri yükseliyor.

Bu değişikliklere kolayca uyum sağlayabilmenin yollarını gösterebilmek amacıyla Microsoft, şirketlerin yeniden yapılanması konusunda deneyimli bir danışmanlık şirketi olan Behrendt International Consulting (BIC) ile ortaklaşa bir dizi seminer düzenleyecek.

18 Şubat 2010 tarihinde gerçekleştirilecek olan ilk seminerde, şirketlerin doğru şekilde analiz yapabilmelerini sağlayacak "Yönetim Muhasebesi" konusu ve dikkat edilecek hususlar ele alınacak.

Etkinliğe çevrimiçi kayıt için lütfen tıklayın.

Etkinlik Programı:

09:15 - 09:30 Kayıt

09:30 - 09:45 Yönetim Muhasebesinin YapıtaşlarıDr. Joachim Behrendt

09:45 - 10:30 Masraf ve Kâr Merkezlerinin Tanımlanması, Maliyet Yapıları ve MaliyetlendirmeŞebnem Çelebi

10:30 - 10:45 Ara

10:45 - 11:30 Nexum Vaka Çalışması, PharmasanteDaryo Bahar

11:30 - 12:15 Nexum Vaka Çalışması, DartyAhmet Yavuz

12:15 - 12:30 Değer Bazlı Yönetim Muhasebesine Bir BakışDr. Joachim Behrendt

Konuşmacılar Hakkında Kısa Bilgi:

Dr. Joachim BehrendtBIC Behrendt International Consulting'in kurucu ortağı olan Dr.Joachim Behrendt; muhasebe, finans ve yeniden yapılanma alanlarında yirmi yılı aşkın süredir Türk, Alman ve çokuluslu birçok firmaya yönetim danışmanlığı hizmeti verdi. 1993 yılında Türkiye'ye gelen Dr.Joachim Behrendt, Marmara Üniversitesi Almanca İşletme bölümünde muhasebe ve finans dersleri verdikten sonra akademik çalışmalarına London School of Economics ve Boğaziçi Üniversitesi'nde yine muhasebe ve finans alanlarında dersler vererek devam etti. 2000 yılında Nexum Boğaziçi'ni, 2009 yılında ise BIC Behrendt International Consulting'i kurdu. Almanya merkezli, birçok Avrupa Ülkesi'nde 700'den fazla tüzel kişiliğe sahip, lider bir perakende ve turizm şirketi olan REWE için üç büyük ölçekli projeyi başarıyla tamamladı. Bunlardan biri 700'den fazla şirket için bütçeleme, konsolidasyon ve raporlama projesi, diğeri merkezi bir hazine sisteminin oluşturulması projesi ve sonuncusu ise Almanya'daki süpermarket operasyonları için bir yeniden yapılanma projesiydi. Dr.Joachim Behrendt'in Almanya'da gerçekleştirdiği diğer projeler arasında Metro Grubu, Deutsche Post ve Deutsche Reisebüro yer almakradır. Türkiye'de birlikte çalıştığı bazı şirketler ise Teknosa, Aselsan, Haribo, Daimler, Petrol Ofisi ve Gratis'tir

Şebnem Çelebi1986'da Viyana Ekonomi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Ak Sigorta A.Ş. Banka Sigortacılığı Sorumlusu ve AEG Genel Elektrik T.A.Ş.'de Bütçe Planlama Müdürü olarak çalıştıktan sonra 1995-2001 yılları arasında SAP Bilgi İşlem Sistemler A.Ş.'de Danışmanlık Yöneticisi olarak görev aldı. Bu görevlerinin ardından 2002-2003 yıllarında Ovalar Makine San. ve Tic. A.Ş.'de Muhasebe Müdürü olarak görev yapan Şebnem Çelebi, 2004'ten bu yana Nexum Boğaziçi'nde bir yandan Mali İşler Müdürü görevini başarıyla yürütürken diğer yandan BIC'de Finansal Çözümler Danışmanlık Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Mali Yapılandırma Projeleri'nin yanı sıra SAP ve diğer ERP programları üzerinde de yakın gelecekte yasalaşacak yeni Türk Ticaret Kanunu ile zorunlu olarak uygulanacak Türkiye Muhasebe Standartları'nı uyarlama çalışmalarında bulunmaktadır. Nexum Boğaziçi'nde (BIC'de) yürüttüğü projeler arasında Aselsan ve Setaş Kimya'da Mali Danışmanlık projesi, Ülker Gıda ve Yaşar Holding'de de (Pınar Su şirketi) TMS TFRS projeleri bulunmaktadır.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun