Kompakt 26 ŞUBAT 2013 / 14:34

Panasonic'ten macera severlere yönelik fotoğraf makinesi

Panasonic’in yeni kompakt fotoğraf makinesi LUMIX FT5 şirketin şimdiye kadar ürettiği en dayanıklı kompakt fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor. Kullanıcılar LUMIX FT5 ile dalış yaparken, kaya tırmanışı yaparken, yabancı bir yerin dolambaçlı yollarını keşfederken, fotoğraf makinesinin tüm zorlu koşullara dayanıklılığından endişe duymayacaklar. Cihaz, 13 metre derinliğe kadar suya, 2 metreye kadar düşmeye, -10 dereceye kadar donmaya ve 100 kg basınca dayanıklılık gösterebiliyor.

Full HD çözünürlükte AVCHD formatında 1920x1080 film kaydına ve Dolby Digital Creator ile olağanüstü ses kalitesine olanak veren cihaz, kullanıcılara ihtiyaç halinde özel bir düğme ile çekim yapabilme olanağı sağlıyor. Bunun yanı sıra, film kayıtlarında iA modu bulunuyor. Power O.I.S (optik görüntü sabitleyici), aktif mod ile birlikte hareket halinde ve zorlu yerlerdeki çekimlerde oluşabilecek titremeleri engelliyor.

Tek tuşla kolay Wi-Fi bağlantısı

LUMIX FT5, NFC ile tek tuşla Wi-Fi bağlantısı sağlıyor ve LUMIX Remote uygulamasıyla siz makineden uzaktayken dahi fotoğraf çekilmesini sağlıyor. Bu sayede artık daha da uzak yerlerden fotoğraf çekebilecek olan kullanıcılar, telefonlarına yükleyebilecekleri LUMIX uygulamasıyla birlikte telefonun ekranını vizör gibi kullanarak inanılmaz fotoğraflar çekebilecekler. A

Panasonic Türkiye Optik Görüntüleme Ürün Müdürü Evren Köksal ürünle ilgili görüşlerini şöyle aktardı:
“FT5, LUMIX ailesinin en sert adamı. Akıllı, yüksek kaliteli özellikleriyle her maceraperestin fotoğraf makinesi olduğuna inanıyoruz. İster kışın snowboard yaparken ister baharda kaya tırmanışında ya da yazın dalışta, FT5 özel anılarınızı yakalamanız için ideal. Hem başlangıç seviyesindeki kullanıcıların hem de daha profesyonel cesur kâşiflerin çantasında mutlaka FT5 olmalı.”

Temel özellikleri:

• Gelişmiş sağlamlık: 12 metre derinliğe kadar suya, 2 metreye kadar düşmeye ve eksi 10 dereceye kadar donmaya dayanıklılık gösteriyor. Bunun yanı sıra 100 kg basınca dayanıklılığıyla da LUMIX ailesinin en sert üyesi.

• Gelişmiş video çekimi: 1920x1980, 50p Full HD video çekim ve stereo mikrofon.

• Tek tuşla kolay Wi-Fi bağlantısı: LUMIX FT5, NFC aracılığıyla tek tuşla Wi-Fi bağlantısını mümkün hale getiriyor. Böylece uzaktan fotoğraf çekme özelliğinin yanı sıra kolay ve çabuk bir şekilde fotoğraflar yüklenebiliyor.

• Sualtı çekim modu: Yeni sualtı kırmızı renk özelliği, sualtı dünyasının özelliklerini olduğu gibi yansıtmanıza ve donuk gri renklerin yok olmasına imkân veriyor.

• Kolay ulaşım ile kaliteli fotoğraf: 9,3x Akıllı Zoom ve 24 mm ultra geniş açılı LEICA DC lens ile olağanüstü kalite sağlıyor. Yaşadığınız destansı anları her detayıyla gösteriyor.

• Her durumda büyüleyici sonuçlar: Yeni 16,1 megapiksel yüksek hassasiyete sahip MOS sensör, düşük ışık seviyesinde bile büyüleyici bir görüntü kalitesi sağlıyor.

• Anılarınızı haritalayın: GPS fonksiyonuyla otomatik olarak yerinizi kaydedin, haritayı görün ve doğrudan fotoğraf makinenizden benzer özelliklere sahip fotoğrafları bulun.

• Kişiselleştirin: Yaratıcı kontrol ve rötuş özellikleri yumuşak odak, oyuncak etkisi ve retro gibi birçok yaratıcı modu içeriyor.

LUMIX FT5, KDV dahil 1.599 lira fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşacak.
ETİKETLER : lumix ft5 panasonic
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun