Kişisel Güvenlik 02 TEMMUZ 2014 / 13:27

Günlük İngilizce internette

Haziran ayında Türkiye pazarına Türkçe arayüzle giriş yapan LinguaLeo, TED ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda bütün TED içeriklerini interaktif altyazılar ile yayınlayacak, eğitim sürecinin sürükleyici ve etkin olmasına katkıda bulunacak.Çevrimiçi dil öğrenme platformu LinguaLeo,koleksiyonuna TED Talks içeriklerini eklediğini açıkladı. İşbirliğiyle bütün TED Talks içerikleri LinguaLeo bünyesinde interaktif altyazılar ile yayınlanarak eğitim sürecinin sürükleyici ve etkin olmasına katkıda bulunacak. LinguaLeo içindeki TED Talks bölümüne abone olan LinguaLeo üyeleri, her yeni konuşmadan kendilerine gelen bildirimlerle haberdar olacaklar.

Konuyla ilgili açıklama yapan LinguaLeo İş Geliştirme Direktörü Igor Gonebny, LinguaLeo olarak üyelerine bu müthiş fırsatı sunmaktan dolayı çok heyecanlı olduklarını belirtti ve yeni işbirliği sayesinde LinguaLeo üyelerine her gün ilham verici yeni bir konuşmayı sunarak üyelerinin İngilizcelerini geliştirmelerine yardımcı olacaklarını açıkladı. TED, fikirlerin davranışları, yaşamları ve sonuç olarak dünyayı değiştirebilme gücüne adanmış bir girişim. Her yıl gerçekleştirilen TED konferansları aracılığıyla bilim insanları, sanatçılar, aktivistler, Nobel Ödüllü konuşmacılar ve dünyanın birçok bölgesinden tanınmayan pek çok yetenek fikirlerini dünyaya duyuruyorlar. TED Uluslararası Lisans ve Dağıtım Direktörü Deron Triff, TED Talks’u ana dili İngilizce olmayan kişilerin erişimine sunmanın ‘yaymaya değer fikirler’ misyonları ile birebir örtüşmesi nedeniyle büyük önem taşıdığını söyledi ve bu nedenle LinguaLeo’nun TED Talks’u dil öğrenen kişilere sunuyor olmasından büyük memnuniyet duyduklarını sözlerine ekledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun