Kişisel Gelişim 08 MART 2013 / 14:32

Üniversite öğrencileri bilişim teknolojilerini Netsis'le öğrenecek

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Netsis, üniversite - sanayi iş birliğini geliştirmeye yönelik yeni bir iş birliği protokolü imzaladı. Buna göre, işletme ve iktisat bölümü öğrencilerinin bilgi çağının gerekliliklerine uygun şekilde ve gerçek iş yaşamından uygulamalarla zenginleştirilmiş bir eğitim alması sağlanacak. 6 Mart 2013'te Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, İİBF Dekanı Prof. Dr. Jülide Kesken ve Netsis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ihlamur'un basın karşısında imzaladıkları protokole göre, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) bünyesindeki bölümlerde eğitim gören öğrenciler bilişim teknolojilerini somut örnekler üzerinden uygulamalarla öğrenecek. İşletme Simülasyonu diye adlandırılan ders çerçevesinde öğrencilere bir işletmenin bilgi teknolojileri kullanılarak nasıl daha etkin ve verimli yönetilebileceği gösterilirken, güncel örneklerle iş yaşamına hazırlanmaları sağlanacak.

Uygulamanın 2013 - 2014 Eğitim - Öğretim Yılı'nda başlatılacağı, güz ve bahar dönemlerini kapsayacak şekilde bir yıl sürdürüleceği açıklandı. İlk yıl için pilot uygulama yapılarak yalnızca 3. sınıf öğrencilerinin katılımına açılacak eğitimlerin daha sonraki dönemler için de sürekli hale getirileceği vurgulandı.
ETİKETLER : Ege Üniversitesi netsis
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun