Kişisel Gelişim 27 NİSAN 2015 / 14:09

Kadınlar yeniden iş hayatına dönüyor

Aktif kadın istihdamını artırarak iş hayatında çeşitlilik, esneklik ve verimlilik sağlamak, Türkiye’nin rekabet gücüne ve ekonomik gelişimine ivme kazandırmak amacıyla 2013 yılında faaliyetlerine başlayan ve 2014 sonunda dernekleşen YenidenBiz.com, iş hayatına ara vermiş yeniden iş hayatına atılmak isteyen kadınlar için Enocta ile birlikte uzaktan eğitim projesi başlattı.Enocta işbirliği ile geliştirilen uzaktan eğitim projesi, bilişim teknolojilerinden finansa, hukuktan iş sağlığı ve güvenliğine, müşteri hizmetlerinden sigortaya kadar birbirinden farklı sektörleri kapsayan online eğitim içerikleri, yetenekli insan gücüne ihtiyaç duyan şirketlerin aradığı çalışan profilini destekleyecek şekilde kullanıcılara sunulacak. Uzaktan eğitim projesi kapsamında e-öğrenme fırsatından yararlanan kadın adayların başarıları ise, sınav ve rapor modülleri ile online olarak ölçülüp değerlendirilecek. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan adaylara da eğitim sonunda katılım sertifikası verilecek.

YenidenBiz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Güçlü Onur; YenidenBiz'in, iş hayatı dışında kalan kadınlar için bir ‘işe dönüş metodolojisi’ geliştirerek, hem kadınlar hem de iş dünyası nezdinde farkındalık yaratmayı amaçladığını ve kadınları tekrar istihdama kazandırma konusunda farklı yollar önerdiğini dile getirdi. Enocta işbirliği sayesinde zaman ve mekândan bağımsız olarak birçok değerli içeriği adaylarına sunuyor olmaktan mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun