Kariyer 27 EKİM 2016 / 10:10

​Dell - EMC Türkiye’de unvan karmaşası

Birçok pozisyonda iki yönetici varmış gibi bir görüntü ortaya çıktı. Örneğin şu anda Dell Türkiye Genel Müdürü Didem Duru da EMC Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu da aynı unvanı kullanıyor.

Dell’in EMC’yi satın almasından sonra iki şirket arasındaki birleşme büyük ölçüde tamamlandı. Yeni şirket Dell – EMC’nin yönetim kadroları da büyük ölçüde belli oldu. Dell’in EMC’nin kurumsal alandaki gücünden yararlanmak istemesi amacıyla yeni şirketin üst düzey kadrolarında EMC yöneticileri de yer aldı.
Bu yapılanma çalışmaları Türkiye’de de devam ediyor. Şubat ayına kadar da bu sürecin devam edeceği belirtiliyor. Ama yapılanma tam tamamlanmadan, iki şirket de bundan sonraki çalışmalarını “Dell – EMC” adı altında sürdürmeye başladı ve ortaya da “unvan” karmaşası çıktı. Birçok pozisyonda iki yönetici varmış gibi bir görüntü ortaya çıktı. Örneğin şu anda Dell Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru da EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu da aynı unvanı kullanıyor. Dell – EMC Türkiye Ülke Müdürü.
Tabii bu durum bir unvan karmaşasına da neden oluyor. Bu durumu bilmeden, ilgili kişilerden kartvizitlerini alan ya da bir haberde adlarını gören kişiler doğal olarak Dell - EMC'nin Türkiye'de genel müdürünü belirlediği kanısına kapılıyor.
Ve anlaşılan ki bu durum da Şubat ayına kadar devam edecek.