Kariyer 08 OCAK 2010 / 10:05

Yazılım mühendisliği 2010'un en popüler mesleği

Careercast.com sitesinin yaptığı ankete göre 2010'un en gözde mesleği yazılım mühendisliği.

Careercast.com sitesinin yaptığı ankete göre 2010'un en gözde mesleği yazılım mühendisliği.


Careercast.com sitesinin Jobs Rater adını verdiği ankette, katılımcıların 200 meslek kategorisi arasından listedeki mesleklere puanlar vermesiyle ortaya çıkan en gözde ve en kötü meslekler belirlendi. Puanlamada stres, gelir ve çalışan fiziksel alanın dikkate alındığı ankette yazılım mühendisliği yüksek puan alarak en iyi mesleklerden biri olarak belirlendi. Listede yazılım mühendisliğini, bilgisayar sistem analisti izledi. Tarihçiler, biyologlar listenin son sırlarında yer alırken, web geliştiriciler ise listenin 15. sırasında yerini aldı.

Bu meslekler sundukları hoş çalışma alanı, stres yükünün az olması, güçlü büyüme potansiyeli ve elde edilen gelir açısından çalışanlar için iyi birer şans olarak görülüyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun