Kariyer 28 ŞUBAT 2012 / 13:06

Yatırımcı bulmanın yeni adresi Startup Labs başlıyor

Yatırımcı bulmanın adresi Startup Labs başlıyor

Girişimcileri 3 hafta boyunca işlerini kurup büyütmeleri yönünde teşvik edip, onları uluslararası yatırımcılarla bir araya getirecek olan Startup Labs, Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Startup Weekend yaratıcıları tarafından kurulan Startup Labs, temel amaç olarak takımları kullanıcı ve gelir hedefleri doğrultusunda çok hızlı bir büyüme sürecine sokmak olarak görüyor. Bunun yanı sıra 3 haftalık süre zarfında şirketlerinin nasıl çalıştığını ispat etmeye yöneltmeyi amaçlayan program, son gününde ise, takımların kendilerini uluslararası yatırımcılara gösterip daha fazla yatırım alabilecekleri bir “Demo Günü” düzenleyecek.

Konuyla ilgili konuşan Startup yöneticilerinden Tuğçe Ergül, önemli olanın iyi bir iş fikri olan parlak ve enerjik insanlar olduğunu belirtirken, Startup Labs olarak buna gereken yardımı ve destek kanallarını da ekleyeceklerini belirtti. Ergül bunun yanı sıra önümüzdeki iki senede dünya çapında 100 şehirde programlarını düzenlemeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Konuyan değinen Girişim Fabrikası Direktörü İhsan Elgin, Startup Labs girişiminin, yeni kurulan şirketlerin çıktıkları bu girişimcilik yolculuğunda onlara yol gösterici olarak yardım edeceğini belirtirken, bu yolculukta çok daha fazla kaynağa ihtiyaçları olduğunu söyledi.

6-26 Nisan arası Özyeğin Üniversitesi’nde düzenlenecek olan Startup Labs, kabul edilen girişimci takımlara GBA&Startup Labs’den ortak 30 bin dolarlık yatırım, mentorluk, program süresince ofis alanı ve bir çok önemli isimle bir araya gelme fırsatı sunacak.

Takımlar programa 15 Mart 2012 tarihine kadar http://istanbul.startuplabs.org adresinden ulaşabilecekler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun