Kariyer 26 NİSAN 2012 / 10:15

Yaratıcı girişimciler yarışıyor

Junior Chamber International’ın her yıl dünya çapında geleneksel olarak gerçekleştirdiği Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması başlıyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması, Türkiye’nin dört bir yanından yaratıcı girişimcilerin katılımıyla başlıyor. Birçok girişimcinin ödüllendirileceği yarışmanın finalistleri, dünya finallerinde yarışma hakkı kazanacak.

JCI Kadıköy Şubesi tarafından düzenlenen yarışmada her yıl Türkiye’nin en yaratıcı üç girişimcisi seçiliyor. Dünya finalinde katılımcı ülkelerin finalistleri ile yer aldığı yarışmada dünyanın en yaratıcı üç girişimcisi seçilerek uluslararası iş dünyasına tanıtılıyor.

Yarışmayla ilgili konuşan JCI Türkiye Başkanı Volkan Öztürk,  Türkiye'nin JCI’ın global programlarında pek çok birinciliğe sahip olduğunu söyledi. CYEA girişimcilere kendilerini tanıtma, iş çevrelerinde destek elde etme ve işlerini büyütme imkânı sunduğunu belirten Öztürk, girişimcilerin şirketin 115 ülkedeki 200 bin kişilik ağından yararlanmanın yanı sıra CYEA’nın tanıtım fırsatlarından da işlerine önemli katkılar sağladığını sözlerine ekledi.

Yarışmaya başvurmak isteyen girişimciler bu adres üzerinden gelişmeleri takip edebilecekler. Yarışmanın finalistleri Haziran ayında düzenlenecek olan ödül töreni ile kamuoyuna duyurulacak.