Kariyer 22 TEMMUZ 2013 / 14:10

Yandex Türkiye'ye yeni yöneticiler atandı

Şirkette yapılan açıklamaya göre, Cem Sezer, Yandex Türkiye CMO'su olurken, Yasemin Utku da Yandex Türkiye CFO'su olarak göreve başladı.Yapılan iki atamayla birlikte Yandex'in ülkemizdeki varlığını genişletmeyi sürdürdüğü söylenebilir.

Cem Sezer kimdir?

2005 yılından bu yana Samsung Electronics bünyesinde, pazarlama departmanında çeşitli pozisyonlarda bulunan Cem Sezer, 2009'dan bu yana Mobil Ürünlerden Sorumlu Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. Samsung Electronics Türkiye'de görev aldığı zaman diliminde yönettiği küresel ve yerel projelerle, markanın Türkiye pazarında liderliğe yükselme sürecinde önemli bir rol oynadı. 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olan Sezer, Koç Üniversitesi’nde Executive MBA öğrenimine devam ediyor.

Yasemin Utku kimdir?

Kariyerine 1999'da BDO International bünyesindeki Denet YMM'de danışman olarak başlayan ve 2001'den itibaren Denetçi olarak devam eden Yasemin Utku, 2004 yılından bu yana Software A.G. çatısı altında Finans Direktörü olarak görev aldı. Utku, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu ve 2 çocuk annesi.