Kariyer 07 EYLÜL 2011 / 08:52

Yahoo CEO’su Carol Bartz görevinden alındı

Yahoo CEO’su Carol Bartz görevinden alındı

63 yaşındaki Bartz’ın yerine şirketin CFO’su Tim Morse’un CEO olarak göreve devam edeceği açıklandı.2009’un Ocak ayında CEO’luk görevine getirilen Carol Bartz, bu süre zarfında oldukça sıkıntılı günler geçirmişti. Yahoo yönetimi Bartz’ın görevine son verdiğini duyurdu. Bu duyurudan önce All Things D teknoloji blogunda Bartz’ın şirket içine gönderdiği veda mesajı yayınlandı. Mesajda Yahoo Yönetim Kurulu Başkanı tarafından aldığı telefonla kovulduğunu öğrendiğini bildirdiği için çok üzgün olduğunu aktaran Bartz, “Sizinle çalışmak benim için büyük zevkti ve gelecekte sizler için hep en iyisi olmasını dilerim” dedi.

2009 yılında önceki iki CEO Jerry Yang ve Terry Semel’in enkazını devralan Bartz, Google’ın gerisinde kalan şirketi küçültme yoluna giderek finansal açıdan toparlamıştı. Bartz işten çıkarmalar, bazı servisleri kapatma ve diğer tasarruflar sayesinde Yahoo’nun bir süre daha ayakta kalmasını sağladı.

Son dönemde Yahoo’nun tek rakibi Google olarak kalmadı. Facebook da yarattığı bilinirlik ve elde ettiği reklam payı ile Yahoo’ya zor günler yaşatıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun