Kariyer 01 EKİM 2010 / 11:20

Yahoo’da da ayrılıklar devam ediyor

Microsoft'un teklifini reddetmesinin ardından zora giren Yahoo'da üç yönetici daha görevinden ayrıldı.

Microsoft'un teklifini reddetmesinin ardından zora giren Yahoo'da üç yönetici daha görevinden ayrıldı.


Eylül başından beri önemli teknoloji şirketlerinin üst yönetimde görev yapan isimlerinin istifa haberlerine tanık oluyoruz. Şimdilerde ise bu yaprak dökümünün Yahoo’ya yansıdığını görülüyor. Daily Tech haberine göre şirketin üç önemli yöneticisi Yahoo’dan ayrılma kararı aldı.

2008 Eylül’den beri arama pazarında istediği ivmeyi yakalayamayan şirket, Yahoo Kuzey Amerika Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Hillary Schneider, Yahoo ABD İzleyici Başkanı David Ko ve Yahoo Medya Başkan Yardımcıs Jimmy Pitaro’ya elveda demek zorunda kaldı.

Bu üç önemli ismin istifa kararının nedeni ise Yahoo’nun Microsoft’la işbirliğinden kaynaklanan sorunlar olduğu tahmin ediliyor. Bu gelişmeler ışığında Yahoo’nun yönetim tarafında cevaplaması gereken ciddi sorular ve çözmesi gereken sorunlar olduğu ortada.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun