Kariyer 16 OCAK 2009 / 12:26

XING üst yönetiminde görev değişikliği

İnternet alanında geniş bir deneyime sahip Dr. Stefan Gross-Selbeck, XING AG’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

İnternet alanında geniş bir deneyime sahip Dr. Stefan Gross-Selbeck, XING AG’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.Bugüne kadar CEO olarak görev yapmış olan kurucu Lars Hinrichs bundan sonra Denetim Kurulu‘nda şirkete danışman olarak destek verecek. Böylece daha önce geçtiğimiz Kasım ayında duyurulmuş olan şirket zirvesindeki değişiklik, planlandığı gibi hayata geçirildi. Dr. Stefan Gross-Selbeck, Lars Hinrichs ile bir süre çok yakın çalıştıktan sonra sorumlulukları tamamen devralacak. Dr. Gross-Selbeck ”Üyelerimiz özellikle ekonomik açıdan belirsizlik yaşanan dönemlerde daha etkin bir şekilde ağı kullanıyor. Bu bizim için çok iyi bir çıkış noktası olmakla birlikte bizim şu andaki görevimiz XING’i üyelerimiz için daha da vazgeçilmez bir hale getirmek ve böylece yeni gelir ve faaliyet potansiyelleri ortaya çıkarabilmek“ şeklinde konuştu.   Aynı zamanda INSEAD Üniversitesi’nden MBA unvanına sahip bir hukukçu olan Dr. Gross-Selbeck, üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre Boston Consulting Group’ta çalıştı ve daha sonra ProSiebenSat1 Media AG’ye geçti. 2002 yılından itibaren Dr. Gross-Selbeck eBay’de farklı yönetici pozisyonlarında çalışmalarını sürdürdü. 2004 yılı itibariyle ise eBay’in Almanya pazarından sorumlu yöneticisi olarak görev yaptı. Almanya geçtiğimiz yıllarda ABD dışında en büyük ve en önemli eBay pazarı haline geldi ve bugün en geniş kapsamlı pazar olmaya devam ediyor.   Lars Hinrichs, “Dr. Stefan Gross-Selbeck’i XING‘e kazandırabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyorum ve başarı öykümüzün onun yönetimi altında başarıyla devam edeceğine ve aynı zamanda yeni bir soluk kazanacağına yürekten inanıyorum,” şeklinde konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun