Kariyer 29 MART 2016 / 15:51

Xerox'ta görev değişimi

Xerox’un Türkiye’deki matbaa, yayınevi ve baskı merkezlerine yönelik ürün ve çözümlerinin satış ve pazarlamasını yapan Grafik İletişim İş Grubu’nun başına sektörün tanınan, deneyimli ismi Özgür Bilgi getirildi.

Son yıllarda Türkiye'de giderek kullanımı yaygınlaşan dijital baskı teknolojilerinin oluşturduğu pazardan sorumlu olacak Özgür Bilgi, aynı zamanda özel ve kamu sektöründe gelişen Grafik İletişim projelerini yönetecek. Yayınevleri ve matbaa sektöründe yaşanan ofsetten dijitale geçiş sürecinde deneyimleriyle matbaa ve yayınevlerine önemli katkılar yapması beklenen Özgür Bilgi, Xerox Türkiye Genel Müdürü Burak Özer'e doğrudan bağlı olarak çalışacak.

1973 doğumlu olan Özgür Bilgi, Uludağ Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu. Çalışma hayatına Ankara'da başlayan Özgür Bilgi daha sonra Önsel/Ofisteknik A.Ş'de 15 yıl çalıştı. Ofis Teknik A.Ş'de Baskı Üretim Grubu Direktörü iken Ricoh Türkiye’ye geçen Özgür Bilgi, grafik sanatlar ve dijital baskı sektöründeki deneyimini, uzun yıllardır pazar liderliğini sürdüren Xerox Türkiye'ye taşıyacak.

Özgür Bilgi, Xerox Türkiye'de göreve başlaması nedeniyle yaptığı açıklamada “Dünya genelinde dijital baskı pazarının lider markası Xerox'ta göreve başlamaktan dolayı mutluyum. Dijital baskı sistemlerinin Türkiye'de yaygınlaşmasında büyük payı olan Xerox'un matbaa ve yayınevlerine yönelik hizmet ve yaklaşımlarına, bilgi ve tecrübelerimle katkıda bulunmaya çalışacağım” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun