Kariyer 24 ARALIK 2012 / 15:12

Vodafone Türkiye sponsorluğunda düzenlenen CIO Ödülleri’nin sahipleri belli oldu

CIO dergisi tarafından Vodafone Türkiye sponsorluğunda düzenlenen CIO Ödülleri’nin kazananları 20 Aralık 2012 Perşembe gecesi gerçekleştirilen ödül töreni ile açıklandı. Ödül organizasyonuna üç senedir destek veren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer’in de katıldığı törende, Türkiye’nin öncü kurumlarının 200’ü aşkın bilgi ve iletişim teknolojileri liderleri ile üst düzey yöneticileri bir araya geldi. 2010 yılından bu yana düzenlenen ve iş dünyasında başarılı projelere imza atmış bilgi ve iletişim teknolojileri liderlerinin ödüllerindirildiği organizasyonda bu sene ilk defa BT’de Kadın Liderler ve Kamu CIO’ları kategorilerinde ödüller dağıtıldı.

Kamu CIO kategorisinde ödülü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Hakkı Tok kazanırken; Nuh Çimento Sanayi A.Ş. Bilgi Teknolojileri Müdürü Saadet Çınar ile Evyap Bilgi Sistemleri ve Süreç Yönetimi Müdürü Fulya Bıçak Muştu ise BT’de Kadın Liderler kategorisinde ödüle uzanan isimler oldu.

Öte yandan; Abdi İbrahim Bilgi Sistemleri Müdürü Hilmi Koçak “En Yenilikçi CIO” kategorisinde, Bağcılar Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Ramazan Yalçın ise “Geleceğin BT Lideri” kategorisinde ödüllendirildiler.

Gecede ayrıca; Bank Asya, BriSA, Coca-Cola, Demirören Şirketler Grubu, Er-Bakır Elektrolit Bakır Mamülleri A.Ş., Finansbank, IGDAŞ, Kordsa, Merinos ve The Marmara Otelleri CIO’larının başarılı çalışmaları ödülle taçlandırıldı.

“Türkiye’nin 2023 vizyonunda ulaşmasında Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektörü büyük rol oynayacak”

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanı Kurulu Başkanı Tayfun Acarer törende; Türkiye’nin 2023 vizyonunda Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektörünün büyük rol oynayacağını, bunun etkilerinin de son birkaç yıldır görüldüğünü belirterek şunları ifade etti;
“Türkiye geçen yıl yüzde 8,5 büyüyerek Çin’den sonra dünyanın en hızlı gelişen ekonomisi oldu, ama Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektörü yüzde 13’lük bir oranla Türkiye ekonomisinden daha hızlı büyüdü. Bu sektörün 2012 yılını da yüzde 10 civarı bir büyüme ile kapatacağını öngörüyoruz. Bilgi ve İletişim Teknolojileri kadar, bu sektörün içinde bulunan bilgi teknolojilerinin yeri de çok önemli. Çünkü bilgi teknolojilerinin Türkiye yararına bir çok önemli fırsatı bünyesinde barındırdığına inanıyorum. Bu nedenle bilgi teknolojileri yöneticilerinin ödüllendirilmesini ve bu bağlamda CIO Ödülleri’ni çok önemsiyorum.

Bildiğiniz gibi ülkemizde bilgi teknolojileri sektöründeki yatırımların %80’inin donanıma, %20’si ise yazılım ve servislere harcanıyor. Bu dağılım aslında bizim de üye olduğumuz G8 ülkelerinde %30 donanıma karşın %70 yazılım ve servisler şeklinde gerçekleşiyor. Türkiye’deki bilişim sektöründeki bu donanım oranını yazılımın lehine mutlaka çevirmemiz gerekiyor. Bu nedenle bilgi teknolojileri yöneticilerinin bu yatırımlara ilişkin doğru kararlar alması ve yatırımlara ilişkin süreçleri doğru bir şekilde yönetmeleri Türkiye için büyük önem taşıyor”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun