Kariyer 13 AĞUSTOS 2012 / 15:16

Vodafone Türkiye Finans Bölümü başına Frank Krause getirildi

Vodafone Türkiye Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Diego Galli'nin küresel bir göreve atanmasının ardından açılan pozisyona Frank Krause getirildi.

Vodafone Türkiye Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Diego Galli, 1 Ağustos 2012 itibarı ile Vodafone’un ses, veri ve IP hizmetleri sunan iştiraki Cable and Wireless Worldwide’ın Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. Galli'nin yeni görevine atanmasıyla, Frank Krause Vodafone Türkiye Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.

Son üç yıldır Vodafone Macaristan Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Krause, yeni görevine 1 Eylül 2012'de başlayacak.

12 Haziran 2009 tarihinden bu yana Vodafone Türkiye’nin Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Galli, Vodafone Türkiye’nin son üç yıl içinde ortaya koyduğu başarı öyküsünde rol üstlendi. Vodafone Türkiye'nin U-Dönüşü Programı, Borusan Telekom ve Koç.Net şirket satın alımları, Finans Organizasyonunun yapılanması gibi pek çok stratejik proje Galli döneminde gerçekleşti.

Krause'un kariyeri ise şu şekilde:

1995 yılında Vodafone bünyesine katılan Frank Krause, mobil ve sabit telekomünikasyon hizmetleri sektöründe finans alanında 20 yıllık bir iş deneyimine sahip. Son üç yıldır Vodafone Macaristan’da Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalışmakta olan Krause, daha önce Vodafone Almanya'da Finansal Kontrol Direktörü, Arcor Almanya'da Finansal Kontrol Bölüm Başkanı, Vodafone D2 Almanya'da Planlama ve Raporlama Bölüm Başkanı ve Mannesmann Mobilfunk Almanya'da Finansal Kontrolör olarak görev yaptı.