Kariyer 17 NİSAN 2013 / 06:31

Vodafone 500 kişiyle yollarını ayırıyor

T-Mobile ile girdiği rekabette zorlanan Vodafone, Almanya’daki operasyonunu daraltarak Romanya ve Hindistan’a taşımayı planlıyor.Almanya’daki Frankfurter Allgemeine ve Rheinische yayınlarında çıkan haberlere göre, Vodafone 500 kişiyle yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Avrupa’nın en büyük ekonomisinde rekabet etmekte zorlanan şirket, operasyonunu daha ucuz iş gücü bulunan ülkelere taşımayı hedefliyor.

İki yıl içerisinde gerçekleşecek operasyon değişikliğinde yeni rotanın Romanya ve Hindistan olduğu bilgisi verildi. Bu sayede çalışanların ilk işe giriş maaşlarında önemli tasarruf sağlayacak şirket, müşteri hizmetleri ve ağ teknolojileri konusunda Almanya’da zayıflayacak.

Deursche Telekom’a bağlı T-Mobile’ın akıllı telefon piyasasındaki aşırı rekabetçi yaklaşımı ve düzenleyici kurumun, diğer hatlardan gelen aramalar için belirlediği düşük tavan fiyatlar nedeniyle Vodafone’un zorlandığı bildirildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun