Kariyer 12 TEMMUZ 2016 / 11:19

Veeam'in lider kadrosuna iki yeni atama

Veeam, yönetici kadrosunu yeni Başkan/COO ve CEO ile güçlendirdi.

Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümler sunan Veeam Software’in yönetim kadrosunda iki yeni atama gerçekleşti. VMware’in Amerika kıtası Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Peter C. McKay, Veeam Software’in yeni Başkanı ve COO’su olarak atandı. Ayrıca Veeam’de daha önce başkan yardımcısı olan William H. Largent da yeni CEO olarak göreve başladı. Veeam’in kurucu ortakları ve yöneticileri Ratmir Timashev ve Andrei Baronov şirketin stratejik kararlarında yer almaya devam edecek ancak pazar stratejisi ve yeni ürün geliştirmelerinde daha aktif rol alacaklar.
 

Peter McKay, Başkan ve COO olarak doğrudan William Largent’e bağlı görev yapacak. Satış, satış operasyonları, pazarlama, finans ve insan kaynaklarından sorumlu olacak. McKay, Veeam’den önce VMware’in Amerika kıtası organizasyonunun birçok yönetim kademesinde görev aldı. VMware’de Amerika Kıtası Satış ve Son Kullanıcı Bilişimi Başkan Yardımcısı olarak çalışmaya başladıktan sonra Amerika kıtası COO’su olarak işbirliklerini iyileştirme ve tüm pazara açılma fonksiyonlarının entegrasyonundan sorumlu oldu. Ardından Amerika Kıtası Kıdemli Başkan Yardımcısı olan McKay son olarak VMware’de Amerika Kıtası Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev yaptı. McKay Insight Venture Partners bünyesinde de yeni girişimcilere ticari konularda destek verdi.

William Largent CEO olarak doğrudan Yönetim Kurulu’na bağlı çalışacak ve Veeam’in stratejik ve finansal olarak yol haritasını çizecek. Büyüyen şirketlerde 30 yılı aşkın operasyon ve liderlik deneyimine sahip olan Largent, Veeam’in 2006’daki kuruluşundan beri büyümenin bir parçası oldu. Veeam’e katılmadan önce NASDAQ’da işlem gören bir devlet kuruluşu olan Applied Innovation, Inc.’te CEO olarak görev yaptı. Largent ayrıca Veeam’in yönetim ekibindekilerle birlikte daha önce COO/CFO olduğu Aelita Software’de de birlikte çalıştı. Aelita’dan önceyse Plug Power’da CFO olarak görev yapan Largent, şirketin Goldman, Sachs & Co. aracılığıyla halka açılmasını yöneten baş yüklenici olarak öz kaynaklarını 150 milyon doların üzerinde artırdı. William Largent ayrıca Veeam’in merkezinin İsviçre’ye taşınması sürecinde de aktif rol aldı.


Daha fazla bilgi için http://www.veeam.com/tr
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun