Kariyer 05 ARALIK 2011 / 18:35

Van’daki kuluçka merkezi için 100 başvuru

Girişimciliğin sektörce ele alındığı zirveye katılan Avea, Van’a kuracağı kuluçka merkezinden umutlu.II. Küresel Girişimcilik Zirvesi’nde Girişimciliğin Desteklenmesi ve Başarı Örnekleri panelinde Avea’nın deprem nedeniyle Van’a kurmayı planladığı Kuluçka Merkezi’ne şimdiden 100 başvuru olduğu açıklandı.

‘Girişimcilik, Değerler ve Kalkınma: Küresel Bir Gündem’ teması ile düzenlenen II. Küresel Girişimcilik Zirvesi’nin üçüncü günü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Girişimciliğin Desteklenmesi ve Başarı Örnekleri konulu oturumda panelist olan Avea CEO’su Erkan Akdemir, teknolojinin girişimcilikteki önemine değinirken Avea AR-GE Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgi aktardı. AR-GE çalışmalarının sektörde rekabeti tetiklediğini belirten Akdemir, şehirlerarası tersine beyin göçünü gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

AveaLabs’ta 200 mühendisin çalıştığını belirten Akdemir, sıradanlaşan iletişim sektöründe AR-GE çalışmaları sayesinde rekabetin tetiklendiğini kaydetti. Akdemir, Van’a kurmayı planladıkları Kuluçka Merkezi içinse şunları söyledi: “AveaLabs “Memleketim Anadolu, İşim Teknoloji Projesi” ile yenilikçi fikri olan tekno girişimcileri destekliyoruz. Bu destek; ürün geliştirme, proje danışmanlığı ve pazar oluşturması gibi bir girişimin büyümesindeki en etkin temel faktörler şeklinde.”

Avea CEO’su: “Kuluçka Merkezi mobil ve tekno girişimciliğin yaygınlaştırılması için çok önemli. Van’a kurmayı planladığımız Kuluçka Merkezimize kısa bir süre içerisinde 100 başvuru yapıldı. En güzeli bu girişimcilerimizin hayatlarını da Van’da kurmayı istemeleri. Bu da bizim amacımız doğrultusunda doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun