Kariyer 17 KASIM 2010 / 07:26

Uzaydan gece ışıklarını gördünüz mü?

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekilen fotoğraflar gece ışıklarının güzelliğini ortaya koyuyor.

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekilen fotoğraflar gece ışıklarının güzelliğini ortaya koyuyor.

Astronot Doug Wheelock'un son 12 günde çektiği fotoğraflar göz kamaştırıyor. Fotoğraflar arasında Londra ve Paris'e bakarken görülen kutup ışıklarından İstanbul'a kadar geniş bir seçki bulunuyor.

İlk fotoğrafta Paris açıkça görülebiliyor, ancak karşısında kalan İngiltere ve Londra'nın üzerinde biraz sis olduğu için görüntü bulanık. Bunun yanında biraz ileri bakıldığında kutup ışıkları (Aurora Borealis) net şekilde görülüyor.

Bu fotoğraf Amerika Birleşik Devletleri'nin üzerinde çekilmiş. Florida sahili görülürken su üzerinde Ay'ın yansıması da görülebiliyor.

Daha önce paylaştığımız fotoğraf Nil Nehri üzerindeki yoğunluğu gözler önüne seriyor. Nehir dışında kalan kara parçasında neredeyse hiç ışık yok.

Bu fotoğrafta İspanya'nın Valencia ve İtalya'nın Livorno kenti açıkça görülürken Akdeniz ışıkları büyüleyici görülüyor.

Son fotoğrafta İstanbul görülüyor. İki kıtanın buluşma noktası yoğun ışıklarıyla fotoğraf karesini zorluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun