Kariyer 05 OCAK 2009 / 14:43

Uzay Yolu’nun senaristi Türkiye’ye geliyor

2 Şubat 2009 tarihinde Conrad İstanbul Oteli'nde gerçekleştirilecek III. Düş+Zaman= Gerçek Konferansı’na Uzay Yolu’nun senaristi David Gerrold da katılacak.

2 Şubat 2009 tarihinde Conrad İstanbul Oteli'nde gerçekleştirilecek III. Düş+Zaman= Gerçek Konferansı’na Uzay Yolu’nun senaristi David Gerrold da katılacak.


Uzay Yolu ve Alacakaranlık Kuşağı gibi kült dizi filmlerinin senaristi olan ve bir yapay zekanın yaratıcılarıyla ilişkisini anlattığı "When HARLIE Was One" adlı romanı Hugo ve Nebula Ödülleri için en iyi roman kategorisinde aday olan David Gerrold: “Uzay Yolu, Alacakaranlık kuşağı ve buna benzer bir çok senaryo yazdım. Yapıtlarınızın iyi olması önemli değil, onları yaşatan sizin pazarlama tekniğinizdir. Geleceği bugünden pazarlamak için sizlerleyim” açıklamasını yapıyor.Yedi yıl sürmesi planlanan “Düş+Zaman= Gerçek” konferans serisinin bu sene “Time to Labyrinth Exit” temalı üçüncü bölümü gerçekleştirilecek. Organizatörler konferansın amacını “Ülkemizin, şirketlerimizin, çalışanlarımızın ve bizlerin devamlı olarak aynı problemlerle uğraşmamız ve bulduğumuz bütün çözümlerinse yeni problemler yaratmasıdır. Artık bu tekrarların yaşanmaması için bugünden geleceğimizi yaratmamız gerekmektedir ve bu farkındalık bilinci içerisinde yeni bir oluşuma ihtiyaç duyulmaktadır. Krizlerin ve problemlerin aynı bakış açısıyla çözülmesi mümkün değildir. Çözüm yukarıdan bakabilme sanatını bilebilmektir. Bu konferans ve konuşmacılarımız sizlere bu bakış açısını paylaşarak, içimizde bulunan yaratıcılığın ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Kriz de fırsat da sadece bizim bakış açımızdan kaynaklanır. Ancak yukarıdan bakabilirsek fırsatları ve çözümleri görebiliriz” sözleriyle açıklıyorlar.www.asemble.org