Kariyer 08 EKİM 2009 / 08:22

Türksat Uzay Haftası Etkinlikleriyle CeBIT’te

Türksat, 2007 yılından bu yana Ulusal Koordinatörlüğünü üstlendiği “Dünya Uzay Haftası” etkinliklerini CeBIT’te tanıtıyor.

Türksat, 2007 yılından bu yana Ulusal Koordinatörlüğünü üstlendiği “Dünya Uzay Haftası” etkinliklerini CeBIT’te tanıtıyor.


2007 ve 2008 Dünya Uzay Haftası etkinliklerinde, 66 ülke arasında birinci olan Türksat A.Ş., 2009 Uzay Haftası Koordinatörlüğü çerçevesinde, ana sponsoru olduğu CeBIT Bilişim Eurasia fuarında Uzay Haftası etkinlikleriyle yer alıyor. Dünya Uzay Haftası etkinliklerini “Sosyal Sorumluluk Projesi” olarak gören Türksat, 2007 yılında ülke genelinde “Hayalinizdeki Uzay Aracı Resim Yarışması” düzenlemişti. 2008 yılında Dünya Uzay Haftası etkinlikleri kapsamında “Evreni Keşif Konferansları” ve “Hazerfen Uzay Aracı Maket Yarışması”nı düzenleyen Türksat, 2009 yılı Uzay Haftası kutlamaları için “2023 Cacabey Uzay İstasyonu” temasını belirledi. Bu tema altında ülke genelinde resim ve maket yarışmaları düzenlenecek, konferanslar verilecek. Dünya Uzay Haftası etkinliklerini daha geniş bir platforma yaymak ve tanıtmak amacıyla CeBIT Bilişim Eurasia fuarında “Sosyal Sorumluluk Standı” açacak olan Türksat, 2007 yılından itibaren öğrenciler tarafından yapılan eserleri burada sergileyecek ve kuracağı Planetaryumda uzay konulu film gösterileri yapacak. Birleşmiş Milletler Dünya Uzay Haftası Koordinatörlüğü (WSWA), üç yıldır Türkiye’deki okullarda gerçekleştirilen Uzay Haftası etkinlikleri sonrasında, Türksat'ı WSWA Yönetim Kurulu Üyeliğine seçerek, 2009 yılı için ”Uzay İçin Eğitim” temasını tüm dünyada uygulama kararı aldı. Uzay Haftası etkinlikleriyle Türksat, öncelikli olarak eğitim kurumlarında ve gençler arasında, uydu ve uzay konularında sağlam bir bilinç uyandırmayı amaçlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun