Kariyer 02 KASIM 2012 / 15:34

TurkNet’in yeni CIO’su Çağatay Şahin oldu

Son olarak Turkcell'de görev alan Şahin, telekom operatörü TurkNet’in bilgi teknolojilerinden sorumlu olacak.



Türkiye’nin en büyük 100 bilişim şirketinden biri olan TurkNet, deneyimli kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Şirketin CIO pozisyonuna, geçmişte Turkcell, Vodafone ve Telsim gibi kuruluşlarda bilişim riskleri yönetimi, yazılım ve uygulama geliştirme, proje yönetimi odaklı pozisyonlarda görev yapan Çağatay Şahin getirildi. Şahin, TurkNet’teki bilgi teknolojileri departmanının sorumluluğunu üstlenecek.

Çağatay Şahin'i tanıyalım

1973 yılında Manisa’da doğan Çağatay Şahin, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Oxford University Said Business School’da CIO Akademi sertifikasyon programını tamamladı. Bilişim sektöründeki kariyerine Koçbank bünyesinde, sistem mühendisi olarak başladı. Daha sonra Egebank, T-Systems Türkiye ve Körfezbank’ta çeşitli görevlerde bulunan Şahin, 2001 yılında girdiği Telsim A.Ş.’de beş yıl boyunca Yazılım Geliştirme Bölüm Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra sırasıyla Vodafone Türkiye’de Uygulama Geliştirme Bölüm Başkanı, Turkcell Teknoloji’de Yazılım Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Turkcell’de Bilişim Riskleri Yönetimi Bölüm Başkanı görevlerinde bulunan Şahin, evli ve iki çocuk babasıdır. Sektörde 15 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Çağatay Şahin kariyerini bundan böyle TurkNet CIO’su olarak sürdürecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun