Kariyer 07 ARALIK 2012 / 15:58

Turkcell Partner Program'ın yol haritasında daha fazla inovasyon var

Turkcell yol haritasında inovasyon var

Turkcell, Türkiye’nin en büyük iş ortaklığı ekosistemlerinden biri olan Turkcell Partner Program’ın 10. yaşını iş ortaklarıyla birlikte kutladı. 



İstanbul'da gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Kadir Çöpdemir’in yaptığı gecede Turkcell Partner Program’ın 10 yıllık yolculuğu, gelecek hedefleri konuşuldu. Gecede Turkcell Partner Program’ın yarattığı ekosistemin ilk katılımcıları olan 21 şirket de ödüllendirildi.

Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, ödül töreninde yaptığı konuşmada yarattığı ekosistemle Türkiye’ye değer katan Turkcell Partner Program 10. yılını kutlamaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. Kocabaş sözlerine şu şekilde devam etti:
“21 iş ortağı ile hayatına başlayan bu yapı 10 yılda yüzlerce iş ortağıyla, yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayan, milyonlarca liralık ekonomi yaratan ve sadece Türkiye’de değil, dünyanın önde gelen şirketlerine verdikleri hizmetlerle de Türkiye’ye katma değer katan bir ekosisteme dönüştü. Turkcell ile yola çıkan iş ortaklarımız artık sadece Turkcell ile değil, pek çok sektörde farklı şirketler ile yaptıkları işlerle de bireysel ve kurumsal müşterilerin hayatına değer katıyor, dünyada ilklere imza atıyor. Başta yola birlikte çıktığımız 21 iş ortağımız olmak üzere tüm ekosisteme Türkiye’ye böyle bir değeri yarattıkları için teşekkür ediyoruz. Türkiye’de açık inovasyon kavramını mobil iletişim ve uygulamalara Turcell getirdi. Hedefimiz iş ortaklarımızla birlikte açık inovasyonu bilgi teknolojileri alanına yayarak Türkiye’nin rekabet gücünü beraber artırmak. İş ortaklarımızla birlikte daha nice 10 yıllar boyunca hem ülkenin ihtiyaçlarını karşılayacak hem de dünyaya yayılacak ürün, servis ve uygulamalar geliştirmeyi diliyoruz”

200’den fazla iş ortağıyla 10 binin üzerinde istihdam

Turkcell’in 2002 yılında 32Bit, Aerodeon, Arvento, Başarı Mobile, Cellenity, Cep Dünyası, Dataport, Done, Ester, Figensoft, Infotech, İnteraktif Medya, Kokteyl, Mobilera, Mynet, Parkyeri, Penna, Sempa, Tikle, Trendtech ve Univera’dan oluşan 21 iş ortağıyla yola çıkarak başlattığı Turkcell Partner Program, bugün 200’ün üzerinde iş ortağına ulaştı. On yıl önce 350 kişinin istihdamına katkıda bulunan programın bugün istihdama yaptığı katkı ise 10 binin üzerinde.

Her geçen gün kapsama alanını genişleten ve kurulan işbirlikleri sayesinde ortaklarının ve müşterilerinin hayatında fark yaratan Turkcell Partner Program, yayınladığı iş ilanları ve tanıtım fırsatlarıyla Türkiye’nin istihdam alanındaki en kapsamlı projelerinden biri olarak da dikkati çekiyor. Sitede yer alan iş ilanları haftada 5 bin, yılda ise 50 bin sektör profesyoneli tarafından okunuyor. Her bir ilan, anında 2.500 takipçiye ulaşıyor. Site üzerinde oluşturulan 5 bini aşkın kişinin yer aldığı “developer komünitesi”, Türkiye’nin teknolojideki geleceği açısından umut vadediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun