Kariyer 28 OCAK 2013 / 15:32

Türk sanayiciler Japonya'da "yalın felsefe" öğrenecek

Türk sanayiciler Japonya'da "yalın felsefe" öğrenecek

Herkesin aradığı kârlılığın sırrını, israfı tamamen ortadan kaldıran kendine özgü formüllerde gösteren Japon Yönetim Sanatı "yalın felsefe"nin kaynağı Japonya'ya Türkçe eğitim gezisi düzenleniyor.Yalın felsefenin Türkiye'deki temsilcisi Yalın Enstitü Derneği'nin düzenlediği, 22 Mart – 1 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek programda, katılımcılar uzmanlar eşliğinde fabrika ziyaretlerinde bulunacak ve yalın üretimi yerinde deneyimleme fırsatı yakalayacak. Eğitim gezisinde Toyota dahil beş fabrikanın yanı sıra Toyota Kaikan ve Endüstri müzeleri de ziyaret edilerek, Toyota'nın önderliğinde dünyaya yayılan Japon iş felsefesi yalın düşüncenin ipuçları katılımcılarla paylaşılacak.

Program, sanayiciler ve orta-üst düzey yöneticilere tavsiye edilirken mühendis kökenli katılımcıların en az beş yıllık iş deneyimine sahip olması bekleniyor. Katılımcılar, üretim sürecinin daha verimli ve tasarruflu işlediğini yerinde öğrenirken aynı zamanda yalın felsefeyi üretimden sevkıyata farklı boyutlarıyla gözlemleme şansı elde edecek. Nagoya merkezli programda, Kyoto ve Tokyo şehir gezileri ile Japonya'nın geleneksel ve modern yönlerini tanıma fırsatı yakalayacak katılımcılar, yalın fikirlerini geliştirerek yenileme imkanına sahip olacak.

10 gün sürecek program için en geç 22 Şubat 2013 tarihine kadar Yalın Enstitü Derneği'ne başvuru yapılması gerekiyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun