Kariyer 17 AĞUSTOS 2012 / 11:00

Türk girişimciler yabancı yatırımcılarla buluşmaya hazırlanıyor

Türk girişimciler yatırımcılarla buluşuyor

13-14 Kasım 2012 tarihinde düzenlenecek "Bootcamp Ventures Innovation Xchange: 4iX" etkinliği, yenilikçi fikir sahibi Türk girişimcilerinin 20 farklı ülkeden dünyanın lider yatırımcılarına tanıtılmasına imkan sağlayan bir platform oluşturmayı amaçlıyor.Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenecek etkinlik çerçevesinde, Vodafone Ventures, Samsung Ventures, Passion Capital, Atamico, Lakestar, FMO gibi önemli yatırımcılar teknoloji alanında yenilikler yaratabilecek yeni Türk girişimcisini aramak üzere ilk defa Türkiye’ye geliyor. Bootcamp Ventures ve yerel ortağı WBCons tarafından düzenlenen etkinlik bu sene beşinci yılını kutluyor.

Ciddi bir ön araştırma sürecinin ardından seçilen doğru iş modeline sahip ve yurtdışı hedefleri bulunan 20 girişimci şirketin katılacağı etkinlikte, şirketler kendilerini, Avrupa ve Amerika pazarına tanıtmanın yanı sıra stratejik ve finansal ortak bulma şansı da elde edecek. Bunun yanı sıra e şirket sunumu yapması için seçilen 20 şirketin yöneticileri etkinlik öncesi, marka danışmanlığı konusunda ciddi başarılara imza atmış profesyoneller ile birlikte çalışarak şirket sunumlarını hazırlama şansına da sahip olacak.

1 Eylül 2012 tarihinden itibaren ön başvuru sürecinin başlayacağı etkinlikte, girişimciler yanı sıra etkinliğe izleyici olarak katılmak isteyenleri de pek çok yabancı yatırımcıyla tanışma fırsatının yanı sıra “Türk girişimciler yabancı yatırımcıların ilgisini nasıl çekebilir?” veya “Gelişmekte Olan Piyasaların 2013 Yılı Değerlendirmesi" gibi farklı oturumlar bekliyor olacak.

Etkinlikte, Ekonomist dergisinin Teknoloji Editörü Patrick Lane bir oturumu yönetecek. Etkinliğin ana konuşmacıları arasındaysa, Türkiye’nin önemli başarı hikayelerinden biri olan ve “Silikon Vadisi”nde merkezi bunulan Hip Digital’ın CEO’su Barış Karadoğan, Skype ve Facebook’a erken yatırımlarıyla dikkati çeken ve 2011’de yılın yatırımcısı seçilen Klaus Hommels yer alıyor.

Bootcamp Ventures Innovation Xchange: 4iX 2012 hakkında daha fazla bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun