Kariyer 06 KASIM 2012 / 15:26

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya oldu

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya oldu

İletişim ve eğlence şirketi TTNET’in genel müdürlüğüne 6 Kasım 2012 tarihi itibarıyla TTNET'in finanstan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Abdullah Orkun Kaya'nın getiriliği açıklandı.TTNET Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Abdullah Orkun Kaya, TTNET genel müdürlüğüne getirildi.

Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani, yeni atamayla ilgili olarak “Abdullah Orkun Kaya, grup sinerjisinin temellerini bilen ve TTNET’i daha da ileriye taşıyacak deneyime sahip bir yönetici. Türk Telekom Grubu yönetimiyle güçlü bir ilişkisi var ve genel müdür olarak atanması müşterilerimize daha da fazla odaklanmamıza yardımcı olacak. TTNET’in kazanım ve başarılarını daha da artırarak çıtayı yükselteceğinden eminim” açıklamasını yaptı.

Türk Telekom ve TTNET Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri açıklamasında, "Abdullah Orkun Kaya’nın TTNET’in yeni genel müdürü olarak atanmasından memnuniyet duyuyorum. Biz TTNET ile gurur duyuyoruz ve Abdullah Orkun Kaya yönetim ekibiyle beraber şirketi daha da iyi bir noktaya taşıyacaktır. Türkiye’de geniş bant pazarını büyütecek yeni yöntemler izleyerek rekabet edeceğine ve böylelikle müşteri deneyiminin zenginleşmesine katkı yaparak değer katacağına inanıyorum” dedi.

Abdullah Orkun Kaya'yı tanıyalım

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1998 yılında mezun olan Kaya, iş hayatına Sermaye Piyasası Kurulu'nda (SPK) başladı. SPK'da 6 yıl görev yaptıktan sonra, 2006 yılında ABD’de Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) işletme alanında yüksek lisans (MBA) yaptı ve ardından Londra’da Merrill Lynch'te çalışmaya başladı.

Bankanın Borçlanma Araçları ve Stratejik Çözümler bölümlerinde görev alan Kaya, Nisan 2008'de Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak Türk Telekom Grubu'na katıldı.

TTNET’in yeni Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, son olarak TTNET Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.
YORUMLAR
medeni özcan 20 EYLÜL 2014 / 12:03 0 0
TTNET tam bir sahtekardir bunu böyle bilin hirsiz vakasidir ttnet sakin bulaşmayin
recep çakır 07 ARALIK 2013 / 20:50 0 0
abdullah orkun kaya internet hizmetleriniz rezalet eğer yapamıyorsanız bu işi bırakın ya adam gibi işinizi yapın ya da geldiğiniz yere geri dönün...ALLAH c.c SİZE BÖYLE BİR FIRSAT VERMİŞ
SİZİ CEO YAPMIŞ ÖNEMLİ BİRİ YAPMIŞ AMA BU YETMEZ İŞİNİZİ GÜZEL DÜRÜST YAPMIYORSUNUZ İNSANLARI DOLANDIRMAK SİZİ GÜÇLENDİRMEZ MAKAMINIZIN HAKKINI VERİN MAHŞERDE HESABIN ZOR OLUR...BUNDAN EMİN OLUN...ALLAH c.c VAR UNUTMAYIN!
recep çakır 07 ARALIK 2013 / 20:46 0 0
abdullah orkun kaya internet hizmetleriniz rezalet eğer yapamıyorsanız bu işi bırakın ya adam gibi işinizi yapın ya da geldiğiniz yere geri dönün...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun