Kariyer 19 ARALIK 2014 / 15:26

TT Kariyer ile kurumsal yaşam mobile geçiyor

Türk Telekom, Türkiye’nin ilk mobil kurumsal kariyer uygulaması ‘TT Kariyer’i hayata geçirdi. Kullanıcılar uygulama ile Türk Telekom’un iş ilanlarına mobil başvuru yapabilecek, iş başvuruları için ipuçları ve mülakat hazırlık önerileri gibi bilgilerden yararlanabilecekler. 

Hayata geçirilen ‘TT Kariyer ile Türk Telekom’un iş ilanlarına mobil yoldan da başvurulabiliyor. Ayrıca uygulamada yer alan iş başvuru ipuçları, mülakat hazırlık önerileri ve ‘ilk mülakatım’ simülasyonu, tecrübesiz adaylara büyük kolaylık sağlıyor.

Türkiye’de bir ilk olan ‘ilk mülakatım’ simülasyonu, adayların görüşme esnasında niteliklerini ve potansiyellerini en üst seviyede sergileyebilmeleri için bu süreci deneyimlemelerini sağlıyor. ‘İlk Mülakatım’ işe alım simülasyonu ile iş mülakatına gireceklere ‘Kişilik Envanteri’ ve ‘Yetkinlik Bazlı Mülakat’ uygulanıyor, ayrıca ‘Kişilik Testi Geribildirimi’, ‘Mülakat Geri Bildirimi’, ‘Meslek Seçimi’ ve ‘Kariyer Önerileri’ gibi konularda yönlendirmeler de yapılıyor. Simülasyona katılmak için uygulamada yer alan başvuru formunun eksiksiz doldurulması yeterli.

Uygulamayı akıllı telefonlarına indiren herkesin kullanabileceği ‘TT Kariyer’in simülasyon kısmı daha çok gençleri hedefliyor. ‘TT Kariyer ’ uygulaması yeni mezun lisans öğrencileri, yeni mezun olacak son sınıf lisans öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri dahil olmak üzere, iş hayatına yeni adım atacak gençler için önemli bir deneyim sağlıyor. ‘TT Kariyer’ ile adaylar, mülakat esnasında niteliklerine göre potansiyellerini en verimli şekilde kullanabilecekleri pozisyonlar için, kendilerini daha iyi bir şekilde ifade etme imkanı bulabilecekler. Doğru adayın doğru pozisyonda çalışmasını amaçlayan uygulama sayesinde adaylar, işe alım alanındaki süreçlerin nasıl işlediğini, meslek seçimindeki önemli noktaları, analiz ve eleştiri süreçlerini, mülakat deneyimini ve geri bildirim raporlarını tecrübe ederek işin uzmanlarından bilgi edinebilecekler.
ETİKETLER : tt kariyer türk telekom
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun